Çözüldü Formüllü Metine Tl Simgesi Ekleme

sedat2161

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hayırlı günler sayın hocalarım.
Ekli dosyamda 12 nolu sayfamda bulunan B5 hücresindeki metin içindeki formül BİLGİ sayfasının gerekli yerlerinden bilgileri almaktadır. Benim sorunum para rakamından ve yazısından sonra ₺ simgesi acaba mümkün mü.

Ekli dosyalar

Hücre biçimlendirmeden para birimi olarak seçerseniz otomatik biçimlendirme gelecektir. Eğer eski versiyon excel kullanıyorsanız ₺ ifadesi bulunmamaktadır. Onun yerine tl ifadesi gelir.

Hımm dosyanıza baktım formülle alıyorsunuz. Direk formül içine ₺ ifadesini yazabilirsiniz.
Yazmak için AltGR + t ifadesine aynı anda basınız. Yada direk buradan kopyalayınız. Lakin excel sürümünün desteklemesi gerek. ₺ olmazsa TL yazmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

Hücre biçimlendirmeden para birimi olarak seçerseniz otomatik biçimlendirme gelecektir. Eğer eski versiyon excel kullanıyorsanız ₺ ifadesi bulunmamaktadır. Onun yerine tl ifadesi gelir.

Hımm dosyanıza baktım formülle alıyorsunuz. Direk formül içine ₺ ifadesini yazabilirsiniz.
Yazmak için AltGR + t ifadesine aynı anda basınız. Yada direk buradan kopyalayınız. Lakin excel sürümünün desteklemesi gerek. ₺ olmazsa TL yazmanız gerekmektedir.
Çok teşekkür ederim sayın hocam emeğinize sağlık. sürümünün destekliyor herhalde oldu. Konu çözülmüştür.

Açtığınız konu sayfalarında, ÇÖZÜLMÜŞTÜR şeklindeki geri bildirimleriniz güzel ancak,
çözümün gerçekleşmesini sağlayan cevap hangi mesajda ise o mesajın sağındaki ONAY işaretini fareyle tıklarsanız,
hem çözümün hangi cevapta olduğu anlaşılmış, hem de konu otomatik olarak ÇÖZÜLDÜ olarak işaretlenmiş olacaktır.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
3