U

Çözüldü Find findnext problemi değerlerin tekrarı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan UnalEde
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

UnalEde

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhaba. Aşağıda verdiğim şekilde bir kodlama yaptım, mevcut sayfadan başka bir sayfaya gidip inputbox içine yazılan değeri arayıp buluyor tabi alt alta kaç satır varsa tarayıp buluyor ve sonra o bulduğu satırların 9 sütün ilerisine KAPANDI diye yazıyor. Bunu bir depo stok kontrolünde sipariş takibi de yapabilmek için yazmıştım. Lakin ID numaralarında D15'in kapanmasını istiyorum, D15 numaralı siparişi kapattıktan sonra D158'i de kapatıyor. Veya D17 siparişini kapattıktan sonra D171 numaralı siparişi de kapatıyor. Ama D170 numaralı siparişi kapattıktan sonra D171 numaralı siparişi kapatmıyor.
Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Selamlar.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(25 satır)

Merhaba, foruma hoşgeldiniz Sayın @UnalEde .

Sorularınızı, cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar (okuyunuz) doğrultusunda hazırlayacağınız
örnek belge üzerinden sorup, olması gereken durumu örnek belge üzerinde örneklendirirseniz sonuca ulaşmanız kolaylaşır.

Forumda yeni olmanızdan kaynaklandığını sanıyorum.
Mesajlarınızda vereceğiniz kod/formül içeriklerini, mesaj yazma alanının hemen üstünde yer alan
</> simgesine tıkladıktan sonra açılacak alana yapıştırarak eklerseniz hem görünüm hem de işlevsellik bakımından iyi olur.
Mevcut mesaj içeriği için düzeltmeyi ben yaptım.

İyi çalışmalar dilerim.

.

Merhaba, foruma hoşgeldiniz Sayın @UnalEde .

Sorularınızı, cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar (okuyunuz) doğrultusunda hazırlayacağınız
örnek belge üzerinden sorup, olması gereken durumu örnek belge üzerinde örneklendirirseniz sonuca ulaşmanız kolaylaşır.

Forumda yeni olmanızdan kaynaklandığını sanıyorum.
Mesajlarınızda vereceğiniz kod/formül içeriklerini, mesaj yazma alanının hemen üstünde yer alan
</> simgesine tıkladıktan sonra açılacak alana yapıştırarak eklerseniz hem görünüm hem de işlevsellik bakımından iyi olur.
Mevcut mesaj içeriği için düzeltmeyi ben yaptım.

İyi çalışmalar dilerim.

.
Ömer bey, doğrudur forumda yeni olmaktan mütevellit. Bundan sonraki kısımda daha dikkatli davranmaya gayret edeceğim.
Selamlar

Merhaba, Yukarıda alıntı yaptığım yeri aşağıdaki gibi değiştirerek deneyin.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
Feyzullah bey iki gündür arayıp tarayıp çözüm bulamamıştım, emeğinize bilginize sağlık. İnsan ellisinden sonra VBA ya bulaşınca böyle oluyor. Problem çözülmüştür.
Selamlar Saygılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...