S

Çözüldü Vba tarafında koda tarih ekleme

SilinenUye8231

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, hayırlı geceler.

Ekte gönderdiğim kod gayet işime yarıyor.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Yapmak istediğim, bir butonu bastığımda If Date > CDate("20/02/2021") Then buradaki tarih kısmına 6 ay veya 1 yıl nasıl ekleyebilirim.

Sayın Ömer Bey, ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

Butona bastığımda buradaki tarihin değişmesini istemiştim.
Yani eklenen 6 ay sonrası tarih olan 20.08.2021 tarihini kodun içerisine yazsın istemiştim.
Tekrar butona bastığımda 20.02.2022 tarihini yazsın.

Kod satırında değişiklik yapan kod istiyorsanız doğal olarak bu şekilde olmaz.
Burada iki, hatta üç bilgiye ihtiyaç var, başlangıç tarihi ve eklenecek süre ile her tıklamada işlem istiyorsanız kaçıncı tıklama olduğu.

Gizleyeceğiniz bir sayfaya veya oluşturacağınız bir AD TANIMLAMASIna
yahut da daha evvel açılan başka bir konu sayfasında önerdiğim,
konumu belli bir metin dosyasına bu verileri yazmak veya oradan okumak en iyisi bence.

Hukukçular daha doğrusunu bilecektir ama kanaatim;
bu tür (sil/imha et/boz vs) konuların gideceği noktanın en sonunda YARGI olma ihtimalinin olduğu.
Açık kaynak bir program olan Excel üzerinden oluşturulmuş belgeleri koruma/son kullanım tarihi ekleme gibi
hususlar biraz riskli işlemlerdir.
Çoğumuz bu program üzerinde yaptığımız çalışmaları, kamu veya özel bir işverene bağlı olarak çalışırken ve
buradaki çalışmalarımızı kolaylaştırmak/hızlandırmak için yapıyoruz.
Emek bu işi yapanın emeğidir, tamam da işveren de çalışma/emek karşılığı olarak ücret/maaş ödemektedir. Bu genel çerçeve.
Yaptığımız çalışmaların MÜLKİYETİ kime aittir sorusu biraz tartışmalıdır.
Böyle kısıtlamalar; zaman içerisinde, işveren-çalışan ilişkileri kötüye doğru gittiğinde
çalışanın aklını karıştırmaya, hırs/kızgınlık/kırgınlık devreye girebilmekte ve kendisine ait olduğunu düşündüğü
excel belgeleri veya diğer yazılımlar üzerinden oluşturulmuş programcıkları, kullanılamaz hale getirme duygusu oluşabilmektedir.
Bu iş de eninde sonunda YARGInın konusunu oluşturabilir.

Umarım ahkam kesme olarak algılanmaz. En azından benim fikrim böyle.
Göreviniz dolayısayla muhtemelen siz de biliyorsunuzdur veya kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

.