E

Çözüldü Farklı Excel Çalışma Kitaplarına Aynı Anda Veri Girişi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

excelworks

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhaba, ben birden fazla excel çalışma kitabındaki aynı hücrelere aynı anda aynı veriyi tek seferde girmek istiyorum. 30 dan fazla çalışma kitabına tek tek aynı veriyi girmek zahmetli oluyor. Tüm çalışma kitaplarına aynı anda veri girmenin yolu nedir?

Merhaba,
Dosyalar hepsi birden tek tek açarak mı yapıyorsunuz normalde bu işlemi?

Örnek bir veri girişi yaptığınız bir dosya yüklerseniz daha tez vakitte yardım alırsınız.

Merhaba,
Dosyalar hepsi birden tek tek açarak mı yapıyorsunuz normalde bu işlemi?

Örnek bir veri girişi yaptığınız bir dosya yüklerseniz daha tez vakitte yardım alırsınız.
Evet normalde tek tek yapıyorum. Aynı tablolara sahip farklı excel çalışma kitapları mevcut. Tek Tek isim değişikliği yapmam gerekiyor ve her birinde aynı hücrelere aynı veri girişini yapmalıyım. Örneğin her bir çalışma kitabındaki C4 hücresine 'Ahmet' yazmalıyım tek seferde. Örnek olarak şunu yollayabirim tüm çalışma kitapları bu şekilde:

Ekli dosyalar

Merhaba. Acaba kodu nasıl kullanacağımı da söyler misiniz ? Boş bir çalışma kitabında makro açıp mi oluşturacağım yoksa var olan kitaplarımın her birinde mi ?

ilk çalıştığınız dosyaya VBA bölümde boş modül ekleyip bu kodu ekleyin, Veri girişini yaptıktan sonra kodu çalıştırın. Atif olan sayfadaki verileri seçtiğiniz dosyalara girecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...