Çözüldü Excelde Taşınan Verilere Filtre Ekleyerek Taşıyabilmek

merakli

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
@Ömer BARAN Bey'in neredeyse tüm sorularıma verdiği cevaplarla bir projeyi neredeyse bitirdik.
Kendisine tekrar teşekkür ediyorum.
Her zaman söylediğim gibi eğitim hayatımıza katkısı çok büyük. Kullandıkça kendisini anıyor ve hayırla yad ediyoruz edeceğiz...

En son Sayfalar Arası En Hızlı Veri Taşımak başlığında veri taşımanın 4 farklı yolunu güzel bir örnekle açıklamıştı. Kendisininde bir anlamda önerdiği 2'nci yöntem, verileri diziye almayı örnek ve gerçek dosyamda kullandım. Ancak küçük bir işlem kaldı ki bu işleme bir filtre eklemek ihtiyacı doğdu. Fakat benim bilgi ve tecrübemle bunu şimdilik yapamadım ve gerçek dosyanın içindeki tüm isimleri gerçek dışı bilgilerle bir örnek dosyayla buraya taşımak istedim. Umarım bu işlem sonrası artık bizde kullanmak isteyen herkes buradan alıp kullanabilir kendi ihtiyaçlarına göre düzenleyebilir....

Dosya kısaca şöyle çalışıyor.
İlk açıldığında otomatik olarak (uydurma) öğrenci listesini Veri sayfasına çekiyor ve Liste sayfasına 2'nci yöntem ile verileri diziye alarak Liste sayfasına yerleştiriyor.
Giriş sayfası C3 teki sınıf değişirse Worksheet_Change ile o sınıf listesi Liste sayfasına yerleştiriliyor.
Buraya kadar her şey çalışıyor ve normal..
Giriş sayfası C8 den Evet-Hayır seçiminden Hayır seçildiğinde, Giriş sayfası C3 teki sınıfın Veri sayfasının D sütununda Aktif değeri taşıyan öğrencilerinin Liste sayfasına yerleştirilmesini sağlamaya çalışıyorum.

Düşünceme göre
Sub ListeYerlestir() de
If Left(XDv(S, 1), Len(krt)) = krt Then
bu kısımda örneğin 5. sınıflar için 5/ e eşit ve Giriş sayfası C8 deki seçime göre Hayır seçildiyse Aktif değerini taşıyanlar Evet seçildiyse o sınıfın tüm öğrencileri Liste sayfasına eklenecek burada çözüm üretemez durumdayım.

Ekli dosyayı görüntüle 13934

Ekli dosyalar

@Ömer BARAN bey şu şekilde hata verdi

h.webp

hh.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları