Çözüldü Excelden Whatsappa Veri Yollama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhammethezer

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba değerli arkadaşlar, Herkese hayırlı akşamlar diliyorum. Whatsapp sayfası üzerinde bulunan Profil seç açılır menüsünden yapılan seçime karşılık olarak
açılan web sayfası üzerinde Whatsapp açılması ve Profile sayfasında "T2:T" hücresinde bulunan isme karşılık telefon rehberindeki isme veya numaraya mesaj yollamasını sağlamak istiyorum. "Gönder butonuna tıkladığımızda web sayfası açılmakta fakat browser üzerine "WhatsApp Web" adresi gelmemektedir. Ekli dosyada daha net anlaşılacağı kanaatindeyim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Sayın HEZER.

FireFox kullanmadığığm için deneme şansım yok ancak, paylaşım için teşekkürler.
Bu yapıyı / kodları daha evvel de görmüştüm ancak yine deneme şansım olmamıştı.

Firefox kullanan arkadaşlamızı, belgeyi kullanarak sonucunu bu konu sayfasında paylaşırsa memnun oluruz.
Chrome tarayıcıda gerçekleşen, yeni Whatsapp pencereseninin azımsından ibaret.

.

Firefox'u kurdum ve belgeyi denedim.
Gördüğüm sıkıntı: her yeni mesaj için yeni bir Whatsapp peceresinin açılıyor olması.
Bu nedenle; seri/toplu mesaj gönderme için pek uygun durmuyor.
Başka da bir sorun görmedim.

Diğer forumdaşların, bu konuyu düzeltme konusundaki fikirlerini bekleriz.

.

Sayın @muhammethezer 1 nolu mesajda ki dosya daha önce bu adresde Sayın @Sezerkaratas tarafından 11 nolu mesajda paylaşılmışdı konu çözümsüz olarak kaldı.

Dosyadaki kodlarda driver.start "firefox" firefox yazan yeri chrome olarak değiştidiğiniz de Google Chrome üzerinden de açılıdır.
Konunuzda Web.WhatsApp sayfasının gelmediği yazmışsınız benim denemelerimde WhatsApp Web sayfası açılmakta ancak dosyada bulunan Selenium Webdriver kodları Web.WhatsApp sitesinin 3-4 yıl önceki kaynak kodlarına göre yazıldığından (kodlar eski) hiç bir şekilde çalışmamaktadır.

2 nolu mesajdaki dosyanızı inceledim tabi burada firefox yada chrome tarayıcılarını kullanmak tercih meselesidir bana göre Shell kodundaki program yolunu belirtmek yeterlidir ayrıca şahsen mesaj gönderme kodlarnıı ben pek sağlıklı görmedim. WhatsApp kendi adresinde belirtilen yöntem kullanılmış olsa idi %70 daha sağlıklı olurdu diye düşünüyorum. Bu linkteki belirtilen şekilde olmuş olsa idi Sayın @Ömer BARAN hocamın dediği gibi seri toplu gönderme çok rahat yapılabilirdi.

İyi Çalışmalar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...