Çözüldü Excel 2019 Kaydırma Çubuğu Kayboldu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

merakli

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Excel 2019 kullanıyorum.
Herhangi bir değişiklik falanda yapmadım (Makrolu dosyaları incelerken olmuş olabilir)
2 gündür sekmelerin sağındaki ve excelin sağındaki kaydırma çubuğu çıkmıyor sağ - sol ve aşağı - yukarı okla hareket edebiliyorum.
Excel Ayarlar - Gelişmiş Kısmında Excel’de yatay ve dikey kaydırma çubuğu gösterme seçeneği işaretli...

Bunun dışında herhangi bir ayar yapmama rağmen örneğin bir hücre içeriği sildiğimde (Delete tuşuna bastığımda) ses çıkıyor, sekmeden sekmeye geçtiğimde de farklı ses çıkıyor vb.

Bunları nasıl pasif hale döndürüp eski haline getirebilirim?

office silip kurdum yine aynı şekilde

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çözüm
Excel 2019 kullanıyorum.
Herhangi bir değişiklik falanda yapmadım (Makrolu dosyaları incelerken olmuş olabilir)
2 gündür sekmelerin sağındaki ve excelin sağındaki kaydırma çubuğu çıkmıyor sağ - sol ve aşağı - yukarı okla hareket edebiliyorum.
Excel Ayarlar - Gelişmiş Kısmında Excel’de yatay ve dikey kaydırma çubuğu gösterme seçeneği işaretli...

Bunun dışında herhangi bir ayar yapmama rağmen örneğin bir hücre içeriği sildiğimde (Delete tuşuna bastığımda) ses çıkıyor, sekmeden sekmeye geçtiğimde de farklı ses çıkıyor vb.

sub deneme()
ActiveWindow.DisplayHorizontalScrollBar = True 'sağa-sola kaydırma çububu...
Excel 2019 kullanıyorum.

sub deneme()
ActiveWindow.DisplayHorizontalScrollBar = True 'sağa-sola kaydırma çububu
ActiveWindow.DisplayVerticalScrollBar = True ' yukarı aşağı kaydırma çubugu
end sub
bu makro kaydırma çubuklarınızı getirecektir

Çözüm
sub deneme()
ActiveWindow.DisplayHorizontalScrollBar = True 'sağa-sola kaydırma çububu
ActiveWindow.DisplayVerticalScrollBar = True ' yukarı aşağı kaydırma çubugu
end sub
bu makro kaydırma çubuklarınızı getirecektir

Evet geldi teşekkürler. Peki bunlar ayarlar kısmında nereden yapılıyor makro olmaksızın biliyor musunuz?

Silme ya da diğer işlemlerde ses çalma işlemi nasıl kapatılıyor bu konuda bilginiz var mı?

Konuya resim olarak ekleyelim.
Referans olsun bu tür ihtiyaç duyanlara.

excel kaydırma çubuğu kayboldu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
4