Soru Eğitim takip ve değerlendirme verimliliğini ölçme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan nagihan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

nagihan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Herkese merhaba, youtube dan takip ettiğim kişiler beni buraya yönlendirdi . İş yerinde bir çok eğitim planlandı (daha süreç yeni) şirket çalışanları bu eğitimlere girecek onun için bir eğitim katılım formu düzenledik kağıt üzerinde isimleri ve meslekleri olacak şekilde .Ben bu kişilerin hepsini excelde nasıl bir şey yaparak ayrı ayrı toplarım gruplandırırım bu kişi şu eğitime katılmıştır diye kaydını nasıl tutarım? Diğer sorum ise eğitimlerin değerlendirilmesi kısmı . Eğitime giren kişiler eğitimi değerlendirecekler soruların karşısında numalar var o numaralara x yazacaklar örneğin Eğitimin süresi yeterliydi 12345 altında x var. Herkesin değerlendirdiği bu eğitimleri ben nasıl excelde işleyip tek tek ve hepsini bir bütün olarak değerlendirebilirim ? örneğin ingilizce eğitimi 20 kişi katıldı bu soruya 10 kişi x demiş vs .. Lüütfen yardımcı olur musunuz inanın aradım ama hiç bir şey bulamıyorum .Yol bilen daha önce yapan banada bir yol gösterebilir mi? Çok ama çok teşekkürler şimdiden...

Merhaba @nagihan ,

Sitemize hoşgeldiniz.
Yazdığınız hususlar açıkçası oldukça kapsamlı bir çalışma gerek.
Bir eğitim sistemi için (web tabanlı olarak hazırladığımdan ötürü) inanılmaz detaylar karşınıza çıkabilir.
İlk olarak ihtiyaçlarınıza göre bir biriri ile uyumlu tablolar oluşturmanız gerekir.
1. Tablonuz Eğitimler olmalı. Bu tabloda, ID No, Eğitim Adı ve sağa doğru ihtiyacınıza göre başlıklar çoğalmalı.
Daha sonra ise Eğitmenler, Eğitim Yerleri vs şeklinde her birinin birbiri ile uyumlu olacak şekilde tablolarınızı oluşturmalısınız.
Bu aşamadan sonra ise Excel makroları ile düzenlenecek eğitimleriniz için formlar tasarlamak lazım.

İşin içinde size yazabileceğim binlerce satırlık içerik olabilir. Yani bu iş günün sonunda aylarca sürecek bir projeye kadar gidebilir...

Ya da yazdıklarımız bir kenara bırakıp, ihtiyaçlarınıza göre dosyanızı oluşturur ve takıldığınız hususlarda buradan yazarsanız, biz bilgimiz dahilinde size destek oluruz.

İyi çalışmalar dilerim.