Çözüldü Düşeyara ve eğer formülünün birlikte kullanımı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan frtytkn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

frtytkn

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim. Excel 2010'da birden çok satırda doğrulama yapacak ve hepsi doğru ise sonuç verecek bir formül oluşturmak istiyorum. Daha açıklayıcı olma adına aşağıda detaylı aktarıyorum;

Verilerin olduğu bir tablo var ve bu tabloyu "veri_tablo" diye adlandıralım. Bu "veri_tablo"da da sütun1, sütun2, sütun3, sütun4 diye devam eden sütunlar var. Buna göre;
1) B2 hücresindeki değer "veri_tablo"da bulunan sütun1 deki değerleri tarayıp aynı olanı bulacak. Sonra,
2) D4 hücresindeki değer "veri_tablo"da bulunan sütun3 deki değerleri tarayıp aynı olanı bulacak. Sonra,
3) I4 hücresindeki değer "XYZ" metni ile aynıysa, daha önce taradığı iki eşleşmenin satırında olan ve sütun5 deki değerleri tarayıp, doğru veriyi M4 hücresine getirecek. Eğer bir eşleşme olmaza M4 hücresindeki değer 0 olacak.

Mantıksal olarak "eğer" ve "ve" formülleri ile yapmaya çalıştım ancak "veri_tablo"da ki sadece ilk satırdaki veriyi çekebiliyorum.
=EĞER(VE(D4=ithal_parcalar[Parça Tipi];B2=ithal_parcalar[Model Kod];I4="İTHAL");ithal_parcalar[Fiyat];0)

Şimdiden teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...