Çözüldü Dosyayı farklı keydetmek istiyorum

SilinenUye8231

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, hayırlı günler.

Ekte gönderdiğim dosya şablonumun bozulmamasını istiyorum.

Dosya üzerinde gerekli değişiklikleri yapıp kaydet butonuna bastığımda
eğer dosyanın adı İDARİ İŞLEMLER ise O6 hücresindeki bilgiler ile
aynı klasör içerisine dosyanın adını farklı kaydetmesini istiyorum.

Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

@SilinenUye8231
Diyelim dosyanın adı, belirttiğiniz gibi İDARİ İŞLEMLER ve dosyada bazı değişiklikler yaptım, ardından da;
-- KAYDET düğmesine tıkladım veya
-- KAPAT düğmesine tıkladım
Bu iki seçeneğe göre; O6'daki isimle FARKLI kaydedilecek dosya ve asıl dosyadaki değişikiklerin KAYDEDİLME DURUMUyla,
örneğin farklı kaydedilecek dosyanın bu sırada açılıp açılmayacağı, asıl dosyanın kapatılıp kapatılmayacağını tam olarak açıklar mısınız?

.

Merhaba Sayın Ömer Bey, hayırlı seneler.

Şablonda gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra, Geliştirici sekmesindeki Tasarım Modu'nu aktif edip kaydedersem, İDARİ İŞLEMLER şablonum bozulmuyor.

Normal bilgileri girerek işlem yaptığımda Tasarım modu aktif değilken kaydet dediğimde normal olarak O12 hücresindeki bilgilere göre kaydetsin diye düşünmüştüm.

@SilinenUye8231
Diyelim dosyanın adı, belirttiğiniz gibi İDARİ İŞLEMLER ve dosyada bazı değişiklikler yaptım, ardından da;
-- KAYDET düğmesine tıkladım veya
-- KAPAT düğmesine tıkladım
Bu iki seçeneğe göre; O6'daki isimle FARKLI kaydedilecek dosya ve asıl dosyadaki değişikiklerin KAYDEDİLME DURUMUyla,
örneğin farklı kaydedilecek dosyanın bu sırada açılıp açılmayacağı, asıl dosyanın kapatılıp kapatılmayacağını tam olarak açıklar mısınız?

.
Sayın Ömer Bey, İDARİ İŞLEMLER dosyasında şahıs hakkında gerekli bilgileri yazdıktan sonra kaydet butonuna tıkladığımda O6 hücresindeki isim ile aynı klasör içerisine farklı kaydedip, İDARİ İŞLEMLER dosyasını kapatsın, yeni oluşan dosyayı açsın,

Aşağıdaki gibi yapmaya çalştım, imleç sürekli dönüyor, yanıt vermiyor diye uyarı çıkıyor.

Private Sub Workbook_BeforeSave(ByVal SaveAsUI As Boolean, Cancel As Boolean)
If ThisWorkbook.Name = "İDARİ İŞLEMLER.xlsm" Then
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=ThisWorkbook.Path & "\" & Range("O6") & ".xlsm", _
FileFormat:=xlOpenXMLWorkbookMacroEnabled, CreateBackup:=False
End If
End Sub

Belgenizde BuÇalışmaKitabı bölümüne şu kodları uygulayıp, elle FARKLI KAYDET diyerek başka bir isimle kaydedin.
Sonra belge kapalıyken adını İDARİ İŞLEMLER olarak değiştirip açın (makroları etkinleştirin).

Dikkat: Daha evvel aynı dizinde O6'daki isimle kaydedilmiş belge varsa önce o silinir, sonra aynı isimle yeniden farklı kaydet işlemi gerçekleşir.

VBA:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(11 satır)

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar