Çözüldü Değer arasında istenileni arama

fatalmen333

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hocam Şimdi çözümde olan verilerin içinde büyük küçük yazdığım yerleri çözüm içinde aratıp uyan varsa üste gelmesini sağlayabilir miyiz.

Dosya ektedir.

Ekli dosyalar

Anladım mı emin değilim.
Ekli dosyayı kontrol ediniz.
Yanlış anladıysam olması gerekeni örnek dosyaya elle yazıp paylaşınız.
hocam o kısım tamam ama mesela ben büyük küçük üstüne manuel girdim sonuç kısmına o kısmı karşılayan çözüm eş değer olan satır gelsin mümkün mü hocam

Ekli dosyalar

Sayın @fatalmen333
Manuel girdiğiniz sonuç kısmını karşılayan çözümü formülsüz olarak elle yazar mısınız?
Böylece isteneni anlamamız daha kolay olur.
hocam sonuç kısmı çözüm ksımını baz alacak yani manuel girdiğim mesela 3 satır değilde 100 satır içinde arayacak ve aradığı veriyi sonuç kısmına getirecek yani o 3 sütünü süzüp manuel girdiğim yeri hedef alıp sonuçları sıralamasını istiyorum üstad şöyle dosya eke

Ekli dosyalar

hocam sonuç kısmı çözüm ksımını baz alacak yani manuel girdiğim mesela 3 satır değilde 100 satır içinde arayacak ve aradığı veriyi sonuç kısmına getirecek yani o 3 sütünü süzüp manuel girdiğim yeri hedef alıp sonuçları sıralamasını istiyorum üstad şöyle dosya eke

Merhaba,
Ekli dosyayı kontrol ediniz.

Ekli dosyalar

hocam tekrardan ekledim gözünüzden kaçmış olabilir olmadı da tekrar bakar mısınız mesela büyük 3 tane küçük 0yapınca almıyor
Sıfır yerine hücreyi boş bırakıyorsunuz diye düşünüp formülü ona göre hazırlamıştım.
Şimdi hem sıfır hem boş bırakmaya göre düzenledim.
Kontrol ediniz.

Ekli dosyalar

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
16