Çözüldü Cümlede boşluğu bulup değiştirme

burcudere

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, excelde satırların tümünde birbirinden farklı cümlelerin tamamında en sondaki boşluğu bulup, bu boşluğu çift boşluk ile değiştirmesini istiyorum. yardımcı olabilir misiniz? Eklediğim örnek dosyasında cümleler mevcut.

Ekli dosyalar

Dosyanızı açamıyorum.
Gelen uyarı şöyle:

1653307083363.webp

Belki de sorun 365 belasını başıma sarmam ile ilgilidir, bilemiyorum.

.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Bence yanılıyorsunuz.
Formülü B sütununa uygulamışsanız; eklenen boşluk kaynaklı uzunluk farkını =UZUNLUK(B1)-UZUNLUK(A1) formülüyle görebilirsiniz.
Verdiğim ilk formülün uygulandığı hücreyi kopyalayıp, başka bir alana DEĞER olarak yapıştırırsanız ÇİFT BOŞLUK oluştuğu anlaşılır.

Bence yanılıyorsunuz.
Formülü B sütununa uygulamışsanız; eklenen boşluk kaynaklı uzunluk farkını =UZUNLUK(B1)-UZUNLUK(A1) formülüyle görebilirsiniz.
Verdiğim ilk formülün uygulandığı hücreyi kopyalayıp, başka bir alana DEĞER olarak yapıştırırsanız ÇİFT BOŞLUK oluştuğu anlaşılır.
Dediklerinizi yaparak tekrar denedim olmadı ama. Sizin görmeniz içinde söylediklerinizi yaptığım haliyle gönderiyorum dosyayı

Ekli dosyalar

Merhabalar Sn. @burcudere
@Ömer BARAN Hocamın müsaadesi ile alternatif olarak şu formülü dener misiniz?
Kod:
You must log in to view content
(1 satır)
Evet oldu, en son Ömer Baran beyin söylediği gibi denemesini de yaptım aradaki boşluk farkını da getirdi. Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için her ikinize de çok teşekkür ederim.

Sizden ya da benden kaynaklanan bir durum değil.
Örneğin aşağıda aynı formülü yapıştırıyorum.
Forum yazılımımız siyah zeminli olanda ÇİFT BOŞLUK'u, tek boşluk haline getiriyor.

Kod:
(1 satır)
Kod:
(1 satır)

Sizden ya da benden kaynaklanan bir durum değil.
Örneğin aşağıda aynı formülü yapıştırıyorum.
Forum yazılımımız siyah zeminli olanda ÇİFT BOŞLUK'u, tek boşluk haline getiriyor.

Kod:
(1 satır)
Kod:
(1 satır)
Tekrar merhaba, yukarıdaki konuda cümlenin son kelimeden önceki boşluğuna +bir boşluk eklenmesi için yardımcı olmuştunuz, ben bunu birde cümlenin ilk kelimesinden sonrasındaki boşluğa +bir boşluk yapmak için kullanmak istersem ne yapmam gerekir?

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
14