Çözüldü Combobox seçimine göre Labele veri saydırmak

dimple

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba sizlerin yardımıyla yapmaya çalıştığım dosyada yeni güncellemeye ihtiyaç duydum. Şöyle ki Userform2 de 1 adım Kayıt Türüne göre seçim yapıp listeleme yapılacak ve listboxta gelen veriler içinde sonrasında 2. adım Tercih Türüne göre listeleme yapılacak( a, b,c ) gibi ve bu listeleme sonucuna göre Label24 e (...... Kız) Label25 e (......Erkek) gibi sayarak yazdırmak istiyorum Şöyle bir kodla denedim ama yapamadım
Kod:
You must log in to view content
(6 satır)

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Önce bir rica (hem sizden hem de diğer forumdaşlardan):
eklenen örnek belgelerde, Application.Visible, Application.Calculation, Application.EnableEvents ...gibi
Application........ olaylarına yönelik kodlamalar olmamasına özen gösteriniz.
Konuyla ilgili olarak cevabımın altındaki İMZA bölümünü mutlaka okuyunuz.

Kulanılan esas kod aşağıda gösterildi.
Bu kod hem Combobox'ların Change kodunda, hem UserForm_Initalize kodunda,
hem de LİSTELE düğmesi kodunda çağrılarak çalıştırılıyor ve sonuç LABEL nesnelerinde gösteriliyor.

Belgeniz ekte @dimple

VBA:
You must log in to view content
(13 satır)

Ekli dosyalar

Yardımınız için teşekkür ederim @Ömer BARAN bey sanırım ben kendi gönderdiğim dosyayı indirdim o yüzden sonucu göremedim. Göndermiş olduğunuz kodu Userform2 de birkaç değişik alana uyguladım ama label da değişiklik sağlayamadım. Hangi bölüme eklemem gerekiyor.( Dosya indirme sayısı sınırlı olunca tekrar indiremedim )

Sadece VİİP ÜYE olanlar sınırsız örnek belge indirebilirler.
Bu konuda yapacak bir şey yok.

Önce verdiğim kodu ilgili userformun kod bölümüne yeni bir makro kodu olarak yapıştırın (FILTRE kodları gibi).
Sonra da;
-- USerForm_Initalize kodunda (mutlaka)
-- hangi nesnede işlem yapınca sayma yapılacaksa o nesneye ait Click veya Change kodlarında (örneğin LİSTELE düğmesi)
END SUB satırlarının hemen üstüne CALL KIZ_ERKEK_SAY şeklinde birer kod satırı eklemeniz yeterli olur.

.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
4