Çözüldü Combobox ile Listboxa veri çekme

mertatakan3838

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Değerli arkadaşlar çalışmamda LİSTE sayfasında C sütunundaki verileri mükerrersiz olarak combobaxa aldıktan sonra bu verilerden hangisine tıklarsam tarih sırasına göre liste başlığını da alacak şekilde Listboxa getirtmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

Belgeniz ekte.

UserForm'un açılışında, Combobox'a benzersiz aktarma yapılır.
Comboboxtaki seçimden sonra ise istediğiniz, kritere uyanlar Listbox'ta gösterilir.

Listbox'a veri yüklemeyle ilgili olarak, nesnenin RowSource özelliğini kullanabilmek için belgeye
Sayfa1 isimli bir sayfa ekledim (sayfa gizli ve öyle de kalabilir).
Combobox'taki seçime göre kritere uyan veriler, gizli Sayfa1'e aktarılır ve oradan da RowSource mantığıyla Listbox'ta gösterilir.
Başlık satırını (şu an, istediğiniz gibi, başlık satırı da aktarılıyor) neden Listboxa almak istediğinizi anlamadım.
Ben olsam; Listbox'un üzerine 4 adet LABEL ekleyip, başlıkları buraya yazardım ve Listboxta da sadce verileri görmeyi tercih ederdim.
Tercih sizin.

Kullanılan kodlar aşağıda gösterilmiştir.

VBA:
You must log in to view content
(21 satır)

Ekli dosyalar

Belgeniz ekte.

UserForm'un açılışında, Combobox'a benzersiz aktarma yapılır.
Comboboxtaki seçimden sonra ise istediğiniz, kritere uyanlar Listbox'ta gösterilir.

Listbox'a veri yüklemeyle ilgili olarak, nesnenin RowSource özelliğini kullanabilmek için belgeye
Sayfa1 isimli bir sayfa ekledim (sayfa gizli ve öyle de kalabilir).
Combobox'taki seçime göre kritere uyan veriler, gizli Sayfa1'e aktarılır ve oradan da RowSource mantığıyla Listbox'ta gösterilir.
Başlık satırını (şu an, istediğiniz gibi, başlık satırı da aktarılıyor) neden Listboxa almak istediğinizi anlamadım.
Ben olsam; Listbox'un üzerine 4 adet LABEL ekleyip, başlıkları buraya yazardım ve Listboxta da sadce verileri görmeyi tercih ederdim.
Tercih sizin.

Kullanılan kodlar aşağıda gösterilmiştir.

VBA:
You must log in to view content
(21 satır)
Öncelikle çok teşekkür ederim Ömer hocam bu şekilde düşünmemin nedeni Denetlenen yer sayısı zamanla artabileceği için bu şekilde düşündüm.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
2