Çözüldü Buton ile yatay ve dikey sıra no

obsesyonur

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, İki adet sayfanın bulunduğu excel belgemde; sayfa 1 de buton yardımı ile a1 den a20 ye kadar dikey olarak ,sayfa 2 de ise yine buton yardımı ile a1 :j5 aralığında yatay olarak sıra numarası oluşturmak istiyorum.Bunun için butonlarıma yazılacak makro kodları nasıl olmalıdır?Örnek dosyamda ayrıntılı açıklama yapmaya çalıştım.Yardımcı olacak herkese teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• Buton ile yatay ve dikey sıra no.xlsx
    15.5 KB · Görüntüleme: 4
Sayın @hakan515 .

İlgisiz bir konu sayfasında kendi sorunuzu sormanız doğru değil.

Aynı mesaj ve örnek belgeyi kullanarak,
yeni bir konu açar mısınız?

Mesajınızı taşımakla uğraşmayalım.
Buradaki mesajınızı, siz yeni konu açtığınızda sileceğim.

.

Sayın Ömer Baran merhaba sanıyorum bir hata var,çünkü ben hakan515 değilim,siz başka bir kullanıcıya itafen yazdığınız cevabı yanlışlıkla benim soruma yönlendirmişsiniz,iyi günler.

Sayın @obsesyonur .

Kodları, boş bir MODULE yapıştırın ve ilgili düğmelerle bu kodları ilişkilendirin.
Sanırım istediğiniz Seçenek2'deki durum.

Seçenek 1: Sayıları tümünü bir defada yazdırmak için:
CPP:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(8 satır)

Seçenek 2: Düğmeye her tıklamada, bir sonraki hücreye, bir sonraki sayıyı yazdırmak için:
CPP:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(12 satır)

.

Sayın @Ömer BARAN
Vermiş olduğunuz kodlar gayet güzel çalışıyor.Sadece for döngüsüne atanmış olan (XD) değerinin özellikle sitenin ismine itafen verilmiş olduğu düşünmekle beraber (XDs) değerindeki (s) harfinin anlamı hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim,iyi geceler.

Sayın @obsesyonur .

Genel bir alışkanlık diyelim.
Değişkenlerde site simgemiz olan XD'yi sıkça kullanıyorum. Mevcut koddaki XDs de aynı şekildedir.

Verdiğim kodlarda;
-- XD 'yi, SATIR
-- XDs 'yi, SÜTUN için kullanmışım.
Harf olarak bir önemi yok anlayacağınız, verdiğim/kullandığım değişken adları sadece.

Not: ÇÖZÜLDÜ işaretlemesini, kendi cevabınızın değil de,
ÇÖZÜMÜ SAĞLAYAN cevabın sağındaki simgeyi işaretleyerek yaparsanız seviniriz.

.

Sayın @Ömer BARAN .
Öncelikle mesajıma geri dönüş yaparak verdiğiniz bilgilendirme için teşekkür ediyorum,Ayrıca ikazınız üzerine çözüldü işaretlemesini olması gerektiği şekilde çözümü sağlayan cevaba ait olacak şekilde yeniden düzenledim,böylece uyarınız sayesinde yaptığım bu hatayı da düzeltme şansını elde etmiş oldum,ilginiz , uyarılarınız ve de sabrınız için çok teşekkür ediyorum ,iyi sabahlar.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7
Geri