Soru Belirtilen sutunların kapalı dosyaya transferi

tahsinanarat

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Açık olan_veriler adlı çalışma kitabının Alınanveriler sayfasındaki C,F,G,H,J.K,M,N,R ve S sutunlarında bulunan 4.satırdan itibaren son dolu satıra kadar olan hücreler aynı kalasördeki kapalı olan (veya; belirticeğim yoldaki) Aktarılacak_depo.xlsx adlı çalışma kitabının C,F,G,H,J.K,M,N,R ve S sutunlarının en son boş hücresinden itibaren eklemek istiyorum.

Yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı akşamlar diliyorum.

Ekli dosyalar

Kod:
You must log in to view content
(30 satır)
@tahsinanarat bey kodlamanın olduğu dosyaya kodları ekleyin ve ikisinde de aynı klasörde emin olarak deneyin.
Ben tüm F1, F2 vs yazmadım, siz kendinize göre ayarlarsınız.
Sorgu = "SELECT F1,'','', F4, F5, F6, F7 FROM [Alınanveriler$C4:W65536]" şu satırdaki Alınanveriler$C4:W65536 kısmı C ile başladığı için F1 = C sütunudur. Siz ona göre ilerlersiniz.

Çözemezseniz üzerinden geçeriz.

Selamlar.

Sn. @Admin ; ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim, sanırım anlatımımdan bir yanlış anlaşılma oldu, ben açık olan veriler dosyasında (aktif olan), Aktarılacak Depo (kapalı) çalışma kitabına aktarmak istiyordum, kodlarınızı denediğimde Aktarılacak Depo dasyasından (kapalı olan) bilgileri çektiğini gördüm, yada bir yanlışlık yapıyorum. Bakabilirmisiniz. Teşekkürler.

Doğrudur, kafa yoğunluğundan okuduğumu anlamakta ne yazık ki bu aralar çok zorlanıyorum :(

VeriKaynagi = ThisWorkbook.Path & "\" & "Açık olan_veriler.xlsx"

Üstteki satırdaki dosya adınızı değiştirip, kodları kullanmak istediğiniz alana alırsanız sanırım yeterli olur.
Yapılar aynı çünkü.

Sn. Admin, bu kapalı olan dosyadaki verileri açık olan dosyaya çekiyor, oysa benim yapmak istediğim tam olarak bunun tersi, yani kapalı olan benim arşiv dosyam olacak, devamlı bu dosyaya kayıt göndereceğim. Kapalı olan dosya uzantım xlsx, makro içermeyen bir dosyam.

Verilerin ekleneceği dosya nasıl bir şey peki?
Bu iki dosyanın birbirinden farkı nedir?
Sonuçta buradaki yapılan işlemde bir dosyadaki veriyi diğer dosyaya aktarmak.

Dediğim gibi tam anlayamadım sanırım.
Belki farklı bir arkadaşım konuya müdahil olabilir.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5