Soru Aynı olanları toplama diğer sayfaya yazdırma

vvebtasarim

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba ;

Ekte belirttiğim dosyada ;

Sayfa 1 Yazan kısım Sayfa 1 de kalacak
Sayfa 2 yazdığım yer ise Sayfa 2 de olacak olan yer ,

Şimdi Mal Cinsi yazan yerin altında ürünler yazılacak aynı ürünler var bu alanda yer alan ürünleri aynı olanları tek olarak Sayfa 2 de yazacak adetleri ve matrahlarını toplayacak daha sonra ortalamasını alacak mavi ile işaretlediğim yer de yer alan kar oranı ile çarpılacak kar tutarı yazan yere yazacak daha sonra fiyat ortalaması ile kar tutarını toplayıp Kârlı fiyat tl kısmına yazacak ve yine yukarda yer alan doviz kuruna bölecek usd kısmına yazacak.

Sayfa 2 Yazan kısımda da belirttim nasıl olması gerektiğini ama manuel olarak yaptım otomatik olarak bu şekilde yapmasını istiyorum.
Yardımınızı bekliyorum. Yardımcı olacak kişiye şimdiden tşk ederim. Kolay Gelsin.

Ekli dosyalar

Sayın arkadaşım evvela şunu belirtmeliyim, ben de sizin gibi öğrenciyim. Hoca olmanın çok uzağındayım.
Yazdığım formüller 500 satırlıktır. Yazdığım formüllerdeki 500 sayılarını 1000 yaparsanız istediğiniz olur.

Sayın @vvebtasarim ,
A sütunundaki formül dizi formülüdür.
A sütunundaki ilk formüllü hücredeki 500 yazan yerleri 2000 yaptıktan sonra
ENTER yapmadan veya başka bir hücreye tıklamadan Ctrl+Shift+Enter üçüne birden basın.
sonra diğer sütunlardaki 2000 düzeltmelerini yapın ama bunlar dizi formülü değil. Sadece Enter yapın.
En son olarak satırı ihtiyaç kadar aşağı doğru çekerek çoğaltın.