T

Çözüldü Aynı Kişiye Ait Sürelerin Toplamını Alma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan teyadih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

teyadih

Normal Üye
Merhaba Arkadaşlar. Örnek hesaplama çalışma kitabının 1-2-3-4 sırası için aynı kişiye ait toplamları, 5 ve 6 sırası için ise aynı kişiye ait belirli bir şeyin toplamlarını örnek süreler çalışma kitabından alan formül kullanıyorum. Örnek süreler çalışma kitabı açık iken süreler geliyor, ancak her 2 çalışma kitabını da kapattıktan sonra sadece örnek hesaplama çalışma kitabını açtığımda hata veriyor. D2 deki bilgileri de düşeyara ile aynı çalışma kitabından çekiyorum ama o hata vermiyor. Asıl örnek süreler çalışma kitabının boyutu büyük olduğundan açık bıraktığımda yavaş çalışıyor. Bir şeyler denedim ama sonuç değişmedi.
Yardımcı olabilir misiniz?

Not: Önce sadece örnek hesaplama çalışma kitabını açtığımızda değer hatası veriyor. Sonra örnek süreler çalışma kitabını açtığımızda hata gidiyor.

Ekli dosyalar

Sayın Teyadih
DÜŞEYARA fonksiyonu hata vermiyor. Fakat ETOPLA ve ÇOKETOPLA fonksiyonları ile yaptığınız formüller hata veriyor. Bunun yerine TOPLA.ÇARPIM fonksiyonunu denedim ve hata vermedi. Sebebini ben de bilemedim.
Ayrıca Formüllerin kasma yaptığını yazmışsın. TOPLA.ÇARPIM daha çok kasma yapar bunun için mümkün olduğu kadar Formüllerdeki başvuru sayılarını verilerinizin bulunduğu alanı kapsayacak kadar düzeltmeniz fayda sağlar.

Ekli dosyalar

Teşekkür ederim sayın ataköylü-59 elinize sağlık. Birde örnek hesaplama D2 deki bilgileri birleştirerek almak için 3 düşeyara formülünü yan yana birleştiriyorum. Bu bilgileri tek formül ile alabilir miyiz?

Merhaba arkadaşlar benzer bir formülde de aynı hata ile karşılaştım. Örnek hesaplama çalışma kitabında 7.sıradaki formülde örnek hesaplama çalışma sayfasında B8 satırında olandan kaç adet olduğuna ilişkin formül kullanıyorum. Buda kapalı iken değer hatası veriyor. Sayın ataköylü-59 tarafından yapılan formül üzerinden gittim ama olmadı. Size zahmet buna da bakabilir misiniz?

Ekli dosyalar