Çözüldü Ay Adlarına Göre Tarih Kriterli Veri Listeleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S

Silinen Üye

Ziyaretçi
Merhabalar

Listbox'tan çoklu seçilecek ay adlarına göre veri listelemek istiyorum. yardımcı olur musunuz?

ana sheets listbox'tan aylar seçilecek veri sheets uygun veri ana sheet'de gösterilecek

Sitemize resim yükleye bilirsiniz diye biliyorum. Harici link paylaşmayın çünkü verdiğiniz link hata veriyor bende.

Çalışma dosyanızın benzerini yükleyin her zaman. Sayfa üzerindeki listbox ile userforum üzerindeki listbox arasında çok fark yok ama dosyanızda ki userformda yazılı olan kodların revize olması gerekiyor bu durumda.

yani şimdi ki sorun ile ilk sorununuz çok farklı. Yüklediğiniz ekran görüntüsü dosya olarak ekleyin sitemize yada başka bir site deneyin.

Sayın @bozkurt .

Gereksiz karşılıklı yazışma olmaması. asıl belgeye uyarladım/uyarlayamadım sorunlarının yaşanmaması bakımından;
açtığınız konuları, gerçek belgenizin özel bilgi içermeyen kopyası şeklinde hazırlayacağınız örnek belge üzerinden sormaya özen gösteriniz.

Konu hakkında gerekli açıklama, cevaplarımın altındaki İMZA bölümünde var.

.

@Feyzullah @Ömer BARAN hocam söylediklerinizi yeni konu açacağım zaman dikkate alacağım.

indir.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın @bozkurt .

Bu konu sayfasına eklediğiniz örnek belgede, veri kaynağı tek bir sayfa, oysa açtığınız diğer belgede veri kaynağı birden fazla sayfa idi.
Şimdi sizce, verilecek cevap tek veri sayfasına göre mi, yoksa birden fazla veri sayfasına göre mi oluşturulacak?

Konuyu açarken gerçek belgeyle aynı yapıda örnek belge yüklememişsiniz o tamam da;
gerçek belgeyle aynı yapıda yeni bir örnek belgeyi şimdi eklemenize bir engel yok.

Sonuçta sorulara cevap verenler emek/zaman harcıyor.
Sorununuzun çözülmesi/ihtiyacınızın giderilmesi için bu kadarcık zahmete katlanabilmelisiniz bence.

.

birden fazla veri sayfasına göre

Hocam dün siz birden fazla sayfadan veri listeleme konusunda yardımcı oldunuz. Listboxtan çoklu seçim ay konusunda yeni konu açın dediğiniz için sadece o konuda açtım. Kodları entegre ederim diye düşünmüştüm hata yaptım birtürlü yapamadım. Doğru söylüyorsunuz baya emek verdiniz çok sağolun hocam.

Bu cevapta birden fazla sayfalı örneği yükledim.
Hocam sizin kodu bir türlü dosyaya uygulayamadım. Dün @Ömer BARAN hocam güzel bir userform kodu gönderdi. Orda ayları Combobox kullanmıştım ama sonradan listbox çoklu seçim yapma gereği duydum. Sizin kodu baya uğraştım entegre edemedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Ziyaretçi
E-posta
Son Görülme
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar