Çözüldü Aranan Değerin Sağındaki ve Solundakileri Listeleme

fatalmen333

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Lütfen yardımcı olur musunuz şimdi yok hatası olan kısım değer olmayan kısım ben değer olan kısımları alt alta almak istiyorum ne yaptıysam olmadı lütfen yardımcı olur musunuz.

Şimdi Örnek dosya atyorum lütfen bilen hocalarım yardımcı olabililr mi

Öncesi ve sonrası olan yerlede boşluklar var yani yok olanlar onları görmezden gelip çıkan değerleri alt alta alabilirl miyiz örnek dosya

https://***/m4s6lortz5kz/Yeni_Microsoft_Excel_Çalışma_Sayfası.xlsx.html

Merhaba,
Formüllü alternatif olsun.
Ekli dosyayı kontrol ediniz.

Not-1 : Formül 300 satır veriye göre hazırlanmıştır. İhtiyacınız doğrultusunda formüldeki 300 rakamlarını değiştiriniz.
Not-2 : Formül dizi formül olup düzenleme sonrası hücreden çıkarken ctrl+shift+enter kombinasyonu ile çıkmanız gerekmektedir. Aksi halde hatalı sonuç alırsınız.
Not-3: Tablonuzda kullanmayacağınız yerlere hücre biçimlendirmesi (renklendirme dolgusu, çerçeve vb) yapmayınız. Dosyanın kasılmasına neden olabilir.

Ekli dosyalar

• Yeni Microsoft Excel Çalışma Sayfası.xlsx
    59.4 KB · Görüntüleme: 7
Merhaba, forumumuza hoşgeldiniz Sayın @fatalmen333 .
Konu başlığı ve örnek belge konusuyla ilgili detaylı açıklama cevaplarımın altındaki İMZA bölümünde mevcut.
Konu başlığınızı güncelledim.

Ben de bir alternatif hazırlamıştım. Belgeyi inceleyin ve denemeler yapın.

.

Ekli dosyalar

• fatalmen333_BRN.xlsx
    46.6 KB · Görüntüleme: 8
Sayın @fatalmen333 .

Açtığınız bu konu sayfasında, herbiri birbirinden farklı, biri benimkisi (26 numaralı cevap) olmak üzere 4 çözüm önerisi var.

Nezaket ve emeğe saygı prensibi gereği olmak üzere bu çözüm önerilerinin herbiri için ;
istenilen sonuca ulaşıltırıp ulaştırmadığıyla ilgili bir geri bildirimde bulunmanız yerinde olur diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar dilerim.

.

Sayın PriveT,
8. penceredeki ekli dosyadaki S2 hücresinde bulunan dizi formülündeki Ehata fonkiyonu Eğer( ehatalıysa nasıl uygularım.
en baştakini yapabildim ama içeridekini yapamadım. lütfen yardımcı olur musunuz?

{=_xlfn.IFERROR(İNDİS(L$1:L$300;KÜÇÜK(EĞER(_xlfn.IFERROR($L$1:$R$300>0;-1)*1>0;SATIR($L$1:$R$300));BAĞ_DEĞ_SAY($S$1:$Y1)+1));"")}

{=EĞER(ehatalıysa(İNDİS(L$1:L$300;KÜÇÜK(EĞER(_xlfn.IFERROR($L$1:$R$300>0;-1)*1>0;SATIR($L$1:$R$300));BAĞ_DEĞ_SAY($S$1:$Y1)+1)));"";İNDİS(L$1:L$300;KÜÇÜK(EĞER(_xlfn.IFERROR($L$1:$R$300>0;-1)*1>0;SATIR($L$1:$R$300));BAĞ_DEĞ_SAY($S$1:$Y1)+1)))}

Sayın PriveT,
8. penceredeki ekli dosyadaki S2 hücresinde bulunan dizi formülündeki Ehata fonkiyonu Eğer( ehatalıysa nasıl uygularım.
en baştakini yapabildim ama içeridekini yapamadım. lütfen yardımcı olur musunuz?

{=_xlfn.IFERROR(İNDİS(L$1:L$300;KÜÇÜK(EĞER(_xlfn.IFERROR($L$1:$R$300>0;-1)*1>0;SATIR($L$1:$R$300));BAĞ_DEĞ_SAY($S$1:$Y1)+1));"")}

{=EĞER(ehatalıysa(İNDİS(L$1:L$300;KÜÇÜK(EĞER(_xlfn.IFERROR($L$1:$R$300>0;-1)*1>0;SATIR($L$1:$R$300));BAĞ_DEĞ_SAY($S$1:$Y1)+1)));"";İNDİS(L$1:L$300;KÜÇÜK(EĞER(_xlfn.IFERROR($L$1:$R$300>0;-1)*1>0;SATIR($L$1:$R$300));BAĞ_DEĞ_SAY($S$1:$Y1)+1)))}

Merhaba,
Deneyiniz
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi