Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fledermaus

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
İngilizce
Herkese Merhaba,

Ekte paylaşmış olduğum dosyada bir programdan çekmiş olduğum saat verileri mevcut.

Veriler görsel olarak saat biçiminde görünüyor ancak hücre içerisine girdiğinizde değer olarak farklı bir biçimde.

Ne yapsam saat biçimine çeviremiyor ve işlem yapamıyorum.

Bu konuda biri yardımcı olabilirse minnettar olucam

Syg,

Ekli dosyalar

Çözüm
Sadece F-G(saat1-saat2) sütunlarında sorun görünüyor. H2 ye bu formülü yazıp sağa ve aşağı sürükleyin. Sonrada hücre biçiminden saat formatını ayarlarsanız hem hücre içeriği saat olur hem görüntü.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
Merhaba,
Başka programdan aldığınız veri direkt excel dosyası şeklinde mi geliyor yoksa farklı bir dosya tipinde gelip siz mi excel e aktarıyorsunuz ?

"Farklı bir dosya" olarak alınsaydı daha excele yüklemeden, biçimlendirme ile ilgili müdahale edilebilir düşüncesiyle sormuştum.
Ama direkt excel dosyası ile alıyorsunuz. Benim aklıma şu anda gelen bir çözüm yok. Diğer katılımcıların önerileri olacaktır.

Sadece F-G(saat1-saat2) sütunlarında sorun görünüyor. H2 ye bu formülü yazıp sağa ve aşağı sürükleyin. Sonrada hücre biçiminden saat formatını ayarlarsanız hem hücre içeriği saat olur hem görüntü.

Kod:
(1 satır)

Çözüm

Kod:
(1 satır)
Merhaba,

Öncelikle teşekkür ederim. Söylemiş olduğunuz gibi ilgili sütunlarda sonuç verdi. Ancak B,C.D ve E sütunlarındaki biçimlerde işe yaramıyor. Açıkcası bildiğim her yolu denedim ama olmadı.

Syg,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...