N

Çözüldü Hücre değerine göre satır gizleme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan nasyarx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

nasyarx

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamlar,
Seçilen hücre değerine göre Düşeyara ile diğer satırları listelemek, diğerlerini (satırları) gizlemek istiyorum. Yardımcı olur musunuz?
TEŞEKKÜRLER

@nasyarx

İsteğiniz;
-- SÖZLEŞMELİ seçiminin yapıldığı hücreye göre ana liste E sütununda koşula uyanlardan,
en fazla K2'deki sayı kadar olmak üzere, ÇÖZGEN sayfasından EKDERS sayfasına aktarma yapılması mıdır?
-- Yoksa EKDERS sayfasındaki veriler var ve sadece SÖZLEŞMELİ koşuluna uymayanlara ait satırların gizlenmesi midir?

İsteğinizi tam olarak anlayamadım.

.

Belgenizin VBA kısmı şifreli @nasyarx

.
Selamlar,
Admin, rica etsem ilk yüklediğim dosyayı siler misiniz? Öğretmenlerin kişisel bilgileri var. Gözümden kaçmış.
Vba şifresini de kaldırdım. Afola
Teşekkürler
@nasyarx

İsteğiniz;
-- SÖZLEŞMELİ seçiminin yapıldığı hücreye göre ana liste E sütununda koşula uyanlardan,
en fazla K2'deki sayı kadar olmak üzere, ÇÖZGEN sayfasından EKDERS sayfasına aktarma yapılması mıdır?
-- Yoksa EKDERS sayfasındaki veriler var ve sadece SÖZLEŞMELİ koşuluna uymayanlara ait satırların gizlenmesi midir?

İsteğinizi tam olarak anlayamadım.

.
Uymayanlara ait satırların gizlenmesi ve koşula uyanlar içinde k2 deki kadar göstermek.

O zaman ÇÖZGEN sayfasındaki tüm isimlerin, başlangıçta EKDERS sayfasında hazır olması gerekmez mi?
Listenin son satırındaki (zaten sözleşmeli değil) İrem YILDIRAK EKDERS sayfasında yok.

@nasyarx

ÇÖZGEN sayfasındaki isim listesinin aynı sırayla ve
ikişer satırlık alan kaplayacak şekilde EKDERS sayfasında hazır olduğu varsayımıyla;

-- EKDERS sayfasının kod bölümünün en üstündeki Dim say As Byte satırını silin.
-- Worksheet_Change kodunduki say = [K2].Value + 1 satırını silin.
-- Worksheet_Change kodunduki ilk satırı şöyle değiştirin.
If Target.Address(0, 0) <> "K2" And Target.Address(0, 0) <> "F2" Then Exit Sub
-- gizle isimli makro kodlarını da aşağıdakiyle değiştirin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(24 satır)

ÇÖZGEN sayfasındaki isim listesinin aynı sırayla ve
ikişer satırlık alan kaplayacak şekilde EKDERS sayfasında hazır olduğu varsayımıyla;
Selamlar,
İkişer satır sınırlayıcı oluyor. Her öğretmen için satır sayısı farklı olabiliyor. Ayrıca F2 ve K2 birlikte çalışması sorun oldu galiba.
sanki bu söylediğiniz daha yerinde olacak:
"-- Yoksa EKDERS sayfasındaki veriler var ve sadece SÖZLEŞMELİ koşuluna uymayanlara ait satırların gizlenmesi midir?"
Bu cümleden hareketle F2 değerine göre uymayan diğer öğretmen satırları gizlensin.
Teşekkürler.

@nasyarx

Bir öğretmene ait satırlar kontrol edilirken;
-- öğretmene ait verilerin kaç satırda yer aldığı bilgisi B sütunundaki ü ve û karakterlerinden,
-- öğretmenin statüsü (SÖZLEŞMELİ gibi) EKDERS sayfasıyla, ÇÖZGEN sayfasındaki TC Kimlik numaralarından
hareket edilmektedir.

Önceki cevapta verdiğim kod yerine şunu kullanın (önceki cevabımdaki silme önerilerim bakidir).

VBA:
(39 satır)

.

Moderatörün son düzenlenenleri:
@nasyarx

Bir öğretmene ait satırlar kontrol edilirken;
-- öğretmene ait verilerin kaç satırda yer aldığı bilgisi B sütunundaki ü ve û karakterlerinden,
-- öğretmenin statüsü (SÖZLEŞMELİ gibi) EKDERS sayfasıyla, ÇÖZGEN sayfasındaki TC Kimlik numaralarından
hareket edilmektedir.

Önceki cevapta verdiğim kod yerine şunu kullanın (önceki cevabımdaki silme önerilerim bakidir).

VBA:
(39 satır)

.
Ömer Bey,
Hakkınızı helal ediniz. Kişi sayısı fazla seçtiğimde boş satırlar görünmüyor.
Image 3.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
@nasyarx

Ben tam tersine, kişi bilgileri olmayan satırların zaten kapsam dışı olacağını düşünmüştüm.

Her neyse; verdiğim kodun son kısmındaki şu satırı silip,
Else: ek.Rows(XDo + 1 & ":" & ts - 1).EntireRow.Hidden = True: Exit For

yerine, şu satırları ekleyin.
ElseIf ek.Cells(XD, 9) = "" And say < a Then say = say + 1: If say = a Then ek.Rows(XD + 1 & ":" & ts - 1).EntireRow.Hidden = True: Exit For

.

@nasyarx

Ben tam tersine, kişi bilgileri olmayan satırların zaten kapsam dışı olacağını düşünmüştüm.

Her neyse; verdiğim kodun son kısmındaki şu satırı silip,
Else: ek.Rows(XDo + 1 & ":" & ts - 1).EntireRow.Hidden = True: Exit For

yerine, şu satırları ekleyin.
ElseIf ek.Cells(XD, 9) = "" And say < a Then say = say + 1: If say = a Then ek.Rows(XD + 1 & ":" & ts - 1).EntireRow.Hidden = True: Exit For

.
Sağolun, varolun.