Çözüldü Alt Alta Ritmik Aralıklı Hücreleri Toplama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Epakambalaj

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2010
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hayırlı akşamlar hocalarım.

=B43+B76+B109+B142+B175+B208+B241+B274+B307+B340+B373+B406+B439+B472+B505+B538+B571

33'erli ritmik hücreleri daha pratik nasıl toplayabiliriz?

Ekli dosyalar

Çözüm
Anlaşılan bu yöntemle olmayacak derken ??? denemeden yazdığımı mı düşünüyorsunuz... Anlaşılan şu kısmı dikkatli okumadınız Formül dizi formülüdür. Ctrl + Shift + Enter ile Kapatınız. Ayrıca alternatif 2. bir formül daha yazmıştım #4 nolu mesajda onu da denemediniz galiba... Neyse dosya ektedir aralara metin de eklenmiştir incelersiniz...
Rica ederim. Aralarda metin varsa formülün içine Eğerhata ekleyerek deneyiniz. Formül dizi formülüdür. Ctrl + Shift + Enter ile Kapatınız.

Kod:
You must log in to view
(1 satır)

Alternatif olarak böyle de olabilir.
Kod:
You must log in to view
(1 satır)

Anlaşılan bu yöntemle olmayacak derken ??? denemeden yazdığımı mı düşünüyorsunuz... Anlaşılan şu kısmı dikkatli okumadınız Formül dizi formülüdür. Ctrl + Shift + Enter ile Kapatınız. Ayrıca alternatif 2. bir formül daha yazmıştım #4 nolu mesajda onu da denemediniz galiba... Neyse dosya ektedir aralara metin de eklenmiştir incelersiniz...

Ekli dosyalar

Çözüm
Hocam ellerinize sağlık.
Sorumda kurgusal bir hata olduğunu düşündüm.
Farklı bir yöntem kurgulamam gerektiğini zannederek öyle ifade ettim.
Örnek dosya daha aydınlatıcı oldu
İlginiz için tekrar teşekkür ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6