F

Soru Alt Kısımda Olan Sayıyı Bir Alta Getirme

Kuralı/sınırları netleştirmezseniz, aklınızdan geçenleri nereden bileceğiz.
B1 dediniz ve ona göre cevbı verdim, sanırım siz onu W diye değiştirirek denediniz.
Bu kez formüller bozuluyor dediniz ve formülleri görmeden önce acaba hücre değil satır mı eklemek gerek diye ona uygun kod değişiklik cevabını da verdim.
Ayrıca formüllerdeki hücre bağlantılarıyla ilgili sorumu da cevaplamadınız.
W1'e 27 yazdığınızda mevcut sayılar birer aşağı kaydı diyelim.
X1'deki formül hangi değere 5 ekleyecek? Önceki değer olan W1'den W2'ye kayan 17 sayısına mı yoksa
formül aynı kalıp W1'e yazılan yeni değere mi?

Ayrıca eklediğiniz belgede A-E sütun aralığındaki tablo ile bağantısı var mıdır? nedir?

@Ömer BARAN bey umarım anlatabilmişimdir.
Kuralı/sınırları netleştirmezseniz, aklınızdan geçenleri nereden bileceğiz.
B1 dediniz ve ona göre cevbı verdim, sanırım siz onu W diye değiştirirek denediniz.
Bu kez formüller bozuluyor dediniz ve formülleri görmeden önce acaba hücre değil satır mı eklemek gerek diye ona uygun kod değişiklik cevabını da verdim.
Ayrıca formüllerdeki hücre bağlantılarıyla ilgili sorumu da cevaplamadınız.
W1'e 27 yazdığınızda mevcut sayılar birer aşağı kaydı diyelim.
X1'deki formül hangi değere 5 ekleyecek? Önceki değer olan W1'den W2'ye kayan 17 sayısına mı yoksa
formül aynı kalıp W1'e yazılan yeni değere mi?

Ayrıca eklediğiniz belgede A-E sütun aralığındaki tablo ile bağantısı var mıdır? nedir?
özür dilerim anlatamadığım için formül aynı şekilde kayma olmayacak yani w1 ise w1 den alacak efenim @Ömer BARAN

Verdiğim kodu silip yerine aşağıdaki kodları yapıştırın.

Sayfada mevcut formülleri aşağıdakilerle değiştirirseniz, hücre yer değişikliklerinden etkillenmez.
Umarım gerçek belgenizde Z1, Z2, Z3'teki formülller, örnek belgenizdekilerle aynıdır.

Formüllerin kayma olayından etkilenmemesi için, mevcut formüleri sırasıyla Z1, Z2 ve Z3 e uygulayın,

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(3 satır)

CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(17 satır)

.