Soru aktif hücrenin sağına doğru doldurmak2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tahsinanarat

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
37 Ekibiniz var, bunlardan ilk 5 ekip sabit olacak, 6-37 ekip arası döngü kurmak istiyorum,
yukarıdaki linkte sayın @cakarem Beyin yaptığı kod ile
Kod:
You must log in to view
(13 satır)
aktif hücreye 5 yazdığımda sağına doğru (A17,A18,A19,A20) şeklinde doldurabiliyoruz.
Benim istediğim aktif hücreye 6-37 arası bir sayı girdiğeimde aynı şekilde yazdığım sayıdan başlayarak örneğin hücreye 20 yazdığımda A77,A78,A79 ve A80 olarak yazıyor, bunu döngü ile 20 den başlayıp 21,22........37 daha sonra 6,7,8.............19 yazmışım gibi sağına doğru her bir hücreye,
Kod:
You must log in to view
(1 satır)
şeklinde dolduracak, konuya sayın @cakarem hocam vakıf, yardımcı olabilirse sevinirim. Saygılarımla

Ekli dosyalar

Sn. cakarem, çok güzel oldu, size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum, Allah sizden razı olsun, hızlı ve hata oranı sıfıra indi, Elinize klavyenize sağlık, iyiki sizler varsınız.

Sn. @cakarem; döngüyü V sutununda kullanmaktayım, V sutununa 5 ve daha küçük sayı gırdiğimizde işlem yapmasın,6-37 arası sayı girdiğimizde yukarıdaki sizin kodunuz çalışsın istiyorum. Saygılar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Bu isteğinizi hem kodla hemde veri doğrulama ile yapabilirsiniz. Kod için aşağıdaki kodu deneyiniz.

Kod:
You must log in to view
(21 satır)
[/CODE]

Veri doğrulama için de V sütunu seçilip Veri sekmesi altında veri doğrulamaya tıklanır. İlgili değerler resimdeki gibi doldurulur.
1577187929404.webp

Ardından tamam denilir. 5 ten küçük değer girmeniz engellenmiş olunur.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sn. cakarem hocam cevabınız için çok teşekkürler, kodu denediğimde 5 ve aşağı bir sayı girdiğimde kod çalışmıyor. istediğim bu zaten, ancak sonrasında 5 den büyük sayı girdiğimde de kod tetiklenmiyor, yani yine çalışmıyor, taaki kodu silip yeniden yapıştırdığımda çalışıyor, tekrarında küçük sayı girdikten sonra büyük sayıda yine çalışmıyor. Bilginiz olsun. Teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
9