M

Soru Userform ile Access Veri tabanı Güncelleme

mertatakan3838

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Değerli uzman arkadaşlar forumda Sayın admin arkadaşın yardım ve yönlendirmesi ile excel veri tabanı kullanma düşüncesinden access veri tabanı kullanma düşüncesine geçtim. Araştırmalarım sonucu deneme yanılma yolu ile Access veri tabanından veri çekme ve veri tabanına veri kaydetme işlemlerini yapabildim. Takıldığım tek nokta veri güncelleme işlemi kaldı. Yapmak istediğim Texboxlardaki verilerden birinde değişiklik yaptığımda yapmış olduğum değişikliği Access veri tabanında güncellemesi. Bunu yaparken listemde mükerrer kayıtların çokluğundan dolayı koşul olarak textboxt2 deki TC kimlik numarasına bakarak Çalışma durumu "Etkin" olan personellerde veri güncellemesi yapmak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

@mertatakan_3838 bey,

Eğer revize ettiğiniz haliyle ekleyebilirseniz, güncelleme kısmına da çözüm sağlarız.
Size ilettiğim dosyada güncelleme adımları da vardı, üzerinde dikkat ederseniz oldukça kolay bir şekilde üstesinden gelebilirsiniz.
ADO ile işlem yaparken verileri direk güncelleyebileceğiniz gibi, önce silip sonra yeniden ekleyerekte aynı sonucu elde edebilirsiniz.
Eklediğim dosyadaki yöntem, önce silmek sonra eklemek şeklindeydi.