Excel Formülleri ile Tersten Yazdırma

Excel Formülleri ile Tersten Yazdırma isimli dosyada, bir hücredeki kelimelerin formüller ile nasıl tersten yazdırılacağını öğreten bir örnek bulunmaktadır.

Excel Formülleri ile Tersten Yazdırma

Üstte gördüğünüz gibi metinlerin yer aldığı hücrelerdeki değerlerin, tersten yazılmasını istiyoruz. ("Ne işe yarar ki derseniz?" muhtemelen cevabım hiç olacaktır :) )

Daha önce sitemize eklenen Metni Ters Çevir isimli dosyada bu işlemin çözümüne dair bir formül bulunmaktadır. Lakin hücre içindeki kelime sayısı arttıkça, formüle de elle müdahale etmek gerekecektir. Bu şekilde iki ayrı yöntemi de dosyamızda incelemeniz için tuttuk

Lakin bizim asıl çözümümüz, Dinamik yapıda bir formül ile hücredeki kelimenin uzunluğu ya da fazlalığı ne kadar olursa olsun formülün terse çevirme işlevini yerine getirmesi oldu.

Excel Formülleri ile Tersten Yazdırma

Bu tür bir ihtiyaç çok fazla olmasa da, formülün öğrenilmesi açısından faydalı bir örnek olduğunu düşünüyorum.

Excel Formülleri ile Tersten Yazdırma - Excel Özellikleri:

MUTLAK DOLAYLI UZUNLUK PARÇAAL SATIR METİNBİRLEŞTİR
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Excel Formülleri ile Tersten Yazdırma isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...