Excel Formülleri ile Tersten Yazdırma

Excel Formülleri ile Tersten Yazdırma isimli dosyada, bir hücredeki kelimelerin formüller ile nasıl tersten yazdırılacağını öğreten bir örnek bulunmaktadır.

Excel Formülleri ile Tersten Yazdırma

Üstte gördüğünüz gibi metinlerin yer aldığı hücrelerdeki değerlerin, tersten yazılmasını istiyoruz. ("Ne işe yarar ki derseniz?" muhtemelen cevabım hiç olacaktır :) )

Daha önce sitemize eklenen Metni Ters Çevir isimli dosyada bu işlemin çözümüne dair bir formül bulunmaktadır. Lakin hücre içindeki kelime sayısı arttıkça, formüle de elle müdahale etmek gerekecektir. Bu şekilde iki ayrı yöntemi de dosyamızda incelemeniz için tuttuk

Lakin bizim asıl çözümümüz, Dinamik yapıda bir formül ile hücredeki kelimenin uzunluğu ya da fazlalığı ne kadar olursa olsun formülün terse çevirme işlevini yerine getirmesi oldu.

Excel Formülleri ile Tersten Yazdırma

Bu tür bir ihtiyaç çok fazla olmasa da, formülün öğrenilmesi açısından faydalı bir örnek olduğunu düşünüyorum.

Excel Formülleri ile Tersten Yazdırma - Excel Özellikleri:

MUTLAK DOLAYLI UZUNLUK PARÇAAL SATIR METİNBİRLEŞTİR

Etiketler

#Excel Formülleri ile Tersten Yazdırma
Sayın ziyaretçi,

Excel Formülleri ile Tersten Yazdırma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excel Formülleri ile Tersten Yazdırma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel dosyalarınızı kapatırken otomatik olarak kaydedilmesini isterseniz, aşağıdaki kodu BuçalışmaKitabına eklemeniz yeterli olacaktır:
Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean)
 ThisWorkbook.Close True
End Sub
Yükleniyor...