Excel Formülleri ile Burç Bulma isimli dosyamızda, bir tablodan doğum tarihinize göre burcunuz ve simgesinin nasıl bulunacağı öğretilmektedir.

Excel Formülleri ile Burç Bulma


Burçlar ve burç takip etme oldukça popüler bir husustur. Biz de bu noktadan yola çıkarak, Excel formülleri kullanarak doğum tarihinizi yazdığınızda, hangi burçtan olduğunuzu ve o burç için belirlediğiniz simgenin gösterilmesini örneklendirmek istedik.

Dosyada, iki ayrı şekilde burç tablosu oluşturulmuştur. Üst resmin solında yer alan ilk tablo, burçların başlangıç ve bitiş tarihlerine göre hazırlanmış ve aşağıdaki özellikler listesinde yer alan Excel formüllerinin birlikte kullanılması ile doğum tarihine göre burcun ve simgesinin bulunması sağlanmıştır.

Resmin sağ kısmında görünen tabloda ise, burçların başlangıç tarihlerinin gün ve ay karşılıkları ondalık sayı gibi düşünülerek bir tablo hazırlanmış ve bu tablodan Düşeyara formülü ile burcun simgesi ve adı bulunmuştur. Bu tabloda Oğlak burcu hata vermemesi için yılın ilk günü ve kendi tarih aralığında olacak şekilde iki kez listelenmiştir.

Burçlara dair kişisel merakım olmamasına bağlı olarak, Burç Tarihleri ve Özellikleri — Sosyopix adresinde bilgiler baz alınmıştır. Sadece kendimden bildiğim, bazı kaynaklarda Aslan burcu 24 Temmuz bazılarında ise 23 Temmuz olarak gösterildiği için sanırım tarihlerde değişkenlik olabiliyor. Buna bağlı olarak siz dilerseniz kendi tarihlerinizi revize edebilirsiniz.

Hem meraklılarının kullanabileceği hem de öğretici formüllerin yer aldığı dosyamızın faydalı olmasını temenni ederim.
Yazar
ExcelDepo
İndirilme
12
Görüntüleme
5,555
İlk Yayınlama
Son Güncelleme

Derecelendirmeler

5.00 Oylama 1 İnceleme

Son incelemeler

Acayip bir dosya olmuş, teşekkürler.
Geri
Üst