Excel Formülleri ile Rakamı Yazıya Çevirme

Excel Formülleri ile Rakamı Yazıya Çevirme isimli dosyada, bir rakamı sadece formül kullanarak yazıya çeviren bir örnek yer almaktadır.

Özellikler muhasebe, bordro gibi hesaplamalara yönelik işlemlere sahip mesleklerde, bir rakamı yazıya çevirme ihtiyacı oldukça fazladır. Sitemizde de benzer ihtiyaçlara yönelik Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon ile hazırlanmış örnekler vardır. Paylaştığımız bu dosyada ise, tamamen Excel formülleri kullanılarak rakam yazıya çevrilmektedir. Oluşturulan formülün görüntüsü aşağıdaki gibidir:

Excel Formülleri ile Rakamı Yazıya Çevirme

Formül çubuğunun neredeyse tüm ekranı kapladığı bu görüntüde yer alan formülde, aşağıdaki listede yer alan Excel Formülleri birlikte kullanılarak sonuç elde edilmiştir.

Excel Formülleri ile Rakamı Yazıya Çevirme

Excel Formülleri ile Rakamı Yazıya Çevirme - Excel Özellikleri:

ELEMAN BUL EĞER EBOŞSA SOLDAN UZUNLUK YAZIM.DÜZENİ SAĞDAN YUVARLA YERİNEKOY KIRP SAYIYAÇEVİR

Etiketler

#Excel Formülleri ile Rakamı Yazıya Çevirme
Sayın ziyaretçi,

Excel Formülleri ile Rakamı Yazıya Çevirme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excel Formülleri ile Rakamı Yazıya Çevirme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.
Yükleniyor...