Excel Formülleri ile Rakamı Yazıya Çevirme

Excel Formülleri ile Rakamı Yazıya Çevirme isimli dosyada, bir rakamı sadece formül kullanarak yazıya çeviren bir örnek yer almaktadır.

Özellikler muhasebe, bordro gibi hesaplamalara yönelik işlemlere sahip mesleklerde, bir rakamı yazıya çevirme ihtiyacı oldukça fazladır. Sitemizde de benzer ihtiyaçlara yönelik Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon ile hazırlanmış örnekler vardır. Paylaştığımız bu dosyada ise, tamamen Excel formülleri kullanılarak rakam yazıya çevrilmektedir. Oluşturulan formülün görüntüsü aşağıdaki gibidir:

Excel Formülleri ile Rakamı Yazıya Çevirme

Formül çubuğunun neredeyse tüm ekranı kapladığı bu görüntüde yer alan formülde, aşağıdaki listede yer alan Excel Formülleri birlikte kullanılarak sonuç elde edilmiştir.

Excel Formülleri ile Rakamı Yazıya Çevirme

Excel Formülleri ile Rakamı Yazıya Çevirme - Excel Özellikleri:

ELEMAN BUL EĞER EBOŞSA SOLDAN UZUNLUK YAZIM.DÜZENİ SAĞDAN YUVARLA YERİNEKOY KIRP SAYIYAÇEVİR
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Excel Formülleri ile Rakamı Yazıya Çevirme isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...