Benzer Numaraların Karşısındaki Değerleri Tek Hücrede Birleştirme

Benzer Numaraların Karşısındaki Değerleri Tek Hücrede Birleştirme isimli bu dosya bir üyemizin sorusu doğrultusunda hazırlamış ve siteye eklenmiştir.

Veri Tablosu

Soruda, üstteki gibi iki sütun var ve B sütununda birbirinin aynı olan değerlerin karşılarına A sütunundaki değerlerin aynı hücrede olacak şekilde yazdırılması istenmektedir. Yani aşağıdaki resimdeki gibi:

Benzer Numaraların Karşısındaki Değerleri Tek Hücrede Birleştirme

Bu tür işlemleri Excel VBA ile yapmak oldukça kolay iken, formüller ile işin içinden çıkmak biraz daha zor olmaktadır. Bu dosyada, hem VBA (makro) hem de formülle yapılmış çözümü birlikte göreceksiniz. Ayrıca, yine her iki çözümde de, sonuçar her değerin karşısına geldiği gibi, sadece benzersiz KEY numaralarının da karşısına gelebilme opsiyonuna sahiptir.

Dosyamıza ait ekran görüntüleri şu şekildedir:

Tüm Satırlarda Elde Edilen Sonuç

Üstte görüldüğü üzere her satırda aynı sonuçlar tekrar etmektedir.

İlk Satırlarda Elde Edilen Sonuç

Bu seçenekte ise, sadece benzersiz KEY'lerin karşılarındaki satırlara yazdırılmıştır.

Not: Sonucu formüllerle bulmak için Yardımcı Sütun kullanılmıştır.

Faydalı olması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Benzer Numaraların Karşısındaki Değerleri Tek Hücrede Birleştirme
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.
Yükleniyor...