Yardımcı Sütun Özelliği

Yardımcı Sütun

Yardımcı sütun, karmaşık bir formülü veya aksi takdirde zor olacak bir işlemi basitleştirmeye yardımcı olmak için bir veri kümesine eklenen bir sütunu tanımlayan teknik olmayan bir terimdir. Kullanımlarına dair bazı örnekler verelim.

1. Verilere bir yardımcı sütun ekleyerek birden çok ölçütle arama yapmak için DÜŞEYARA formülünü kullanabilirsiniz. Yukarıdaki örnekte, ad ve soyadı birleştirmek için bir yardımcı sütun kullanılmıştır, böylece DÜŞEYARA her iki adı kullanarak departmanı bulmak için rahatça kullanılabilir.

2. Belirli koşulları karşılayan satırlar için DOĞRU bir değer döndüren bir formül içeren bir yardımcı sütun kullanabilir, ardından Özel Git işlevini kullanabilir ve yalnızca bu satırları silebilirsiniz.

3. Sıralama için bir yardımcı sütun kullanabilirsiniz. Örneğin, bir tabloyu orijinal veri kümesiyle kolay veya mümkün olmayan şekillerde sıralamak için yardımcı sütuna değerler ekleyebilirsiniz. Orijinal sıralama düzenini korumak ve geri yüklemek için bir yardımcı sütun da kullanabilirsiniz.
Bu özelliğe ilk yorum yapan olmak ister misiniz?
İçeriklerimize yapılan yorumların onaylanması ile 5 PUAN kazanabilirsiniz.
Excel'de Yinelenen Kayıtları silmek için Şerit Menü -> Veri -> Yinelenleri Kaldır simgesini tıklatın.

Verilerinizde başlık satırı varsa, "Verilerimde üst bilgi var" seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Yoksa kutucuk tikli ise işareti kaldırın.

Yinelenen verilerinizin belirlenmesi için Sütunlar sekmesinden ilgili sütun seçimini yapın.

Tamam dediğinizde, şartlara uyan veriler varsa silinecektir.

Backlink Reklam Bu alanda 50 karakterlik açıklama ile web sitenize ait Backlink Reklam yayınlayabilirsiniz.

Yükleniyor...