ADO ile Transform Pivot Örneği

ADO ile Transform Pivot Örneği isimli dosya, verilerinizi tarih bazlı olarak pivot tablo biçiminde hızlıca listelemeyi öğreten bir örnek içermektedir.

ADO ile Transform Pivot Örneği

Pivot Tablo ve ADO

Üst resimde göreceğiniz üzere basit bir tablomuz var. Bu tabloda, tarih ve ürün bazlı olarak fiyatları pivot tarzında bir listelemeye ihtiyaç duyuyoruz. Bu durumda Pivot (Özet) Tablo sevmeyenler için ADO oldukça faydalı bir yöntem olacaktır. Uygulanan Transform metodu ile, resimdeki gibi olan bir tablodaki verileri, tarih ve ürün bazlı olarak aşağıdaki hale getiriyoruz.

ADO ile Transform Pivot Örneği

Gördüğünüz üzere, ürünler hem ürün ismi bazında hem de tarih bazında gruplandırılarak toplamlarıbir Pivot (Özet) Tablo tarzında listelenmiştir. A - C sütunlarına yazacağınız ürün ve tarihlere göre, E sütunundan itibaren veriler hem aşağı hem de sağa doğru otomatik olarak genişleyecektir.

ADO severlere ya da ADO öğrenmek isteyenlere fayda sağlaması temennisiyle.

ADO ile Transform Pivot Örneği - Excel Özellikleri:

ClearContents Val ADO
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

ADO ile Transform Pivot Örneği isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Düşeyara formülünü kullanırken, aranan değer veri aralığında yoksa, #YOK hatası alırsınız. Bu hata sayısal değerlerde toplama, sayma, ortalama gibi sonuçların çalışmamasına neden olabilir.

Bu hata yerine bir değer ya da sayısal değerlerde 0 yazdırmak için EĞERHATA formülünü kullanabilirsiniz.
Yükleniyor...