X Değerden Küçük Olanları Renklendirme

X Değerden Küçük Olanları Renklendirme isimli dosya, belirlediğiniz bir rakamdan küçük olan ve bir veri aralığındaki sayıları renklendirmeyi öğretir.

X Değerden Küçük Olanları Renklendirme

Dosyada belirlediğimiz sayılar var ve biz bu sayıların olduğu alanı seçiyoruz. Daha sonra hemen üstteki ExcelDepo logosuna tıklıyoruz.

X Değerden Küçük Olanları Renklendirme

Logoya tıkladıktan sonra, üstte gördüğünüz gibi bir InputBox nesnesi karşımıza çıkmaktadır. Bu nesneye herhangi bir sayı yazıyoruz ve Ok diyoruz.

X Değerden Küçük Olanları Renklendirme

InputBox nesnesine yazdığımız sayıdan küçük olanlar, üst resimde de göreceğiniz üzere renklendirilmiş oldu.

Excel makroları ile hazırlanmış olan bu örnekte, renklendirme işlemi Koşullu Biçimlendirme özelliği kullanılarak yapılmıştır.

Bu işlemin tam tersi için X Değerden Büyük Olanları Renklendirme isimli dosyamızı inceleyebilirsiniz.

X Değerden Küçük Olanları Renklendirme - Excel Özellikleri:

RunAutoMacros InputBox-MsgBox ColorIndex Koşullu Biçimlendirme
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

X Değerden Küçük Olanları Renklendirme isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel sayfanızda yer alan 0 değerlerini gizlemek için, 0 değerlerinizin olduğu alanı seçip, sağ tıkladıktan sonra; Hücre Biçimlendir -> Sayı sekmesi -> İsteğe Uyarlanmış kısmına tıklayıp, Tür kısmına: 0;-0;;@ yazmanız yeterli olacaktır.
Yükleniyor...