Verileri Numara Bazlı Aynı Hücrede Listeleme

Verileri Numara Bazlı Aynı Hücrede Listeleme isimli dosya, tarafımıza iletilen ve detayları aşağıda özetlenecek olan bir soru kapsamında hazırlanmıştır.

Tarafımıza aktarılan sorunun, çözümünden sonra özetini hazırladığımız detayları şu şekildeydi:

Verileri Numara Bazlı Aynı Hücrede Listeleme

Üstteki gibi bir tablomuz var, bu tablodaki numara bazlı olarak tarihleri tek bir hücrede birleştirmek için ne yapmamız gerekir?

Bu talep doğrultusunda, daha karışık olan soru talebine cevap verilmiş ve hem özellikler listesinde yer alan Excel formülleri ile hem de Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon ile iki ayrı şekilde istenen yerine getirilmiştir.

image-20201126004513-2.png

Öğretici olması açısından oldukça faydalı olan örneğimizi incelemenizi tavsiye ederim.

Verileri Numara Bazlı Aynı Hücrede Listeleme - Excel Özellikleri:

EĞER METNEÇEVİR METİNBİRLEŞTİR DOĞRU Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Verileri Numara Bazlı Aynı Hücrede Listeleme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Verileri Numara Bazlı Aynı Hücrede Listeleme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel sayfası üzerinde aynı içeriği temsil eden sütunlara ait ilk satırın üzerindeki bir satıra, bu sütunları kapsayacak hücreleri birleştirip başlık ataması yaptığımız olmuştur. Kullandığınız şablonlar veritabanı niteliğinde olmayan form, raporlamalarınıza görsellik katması için bu uygulamayı tavsiye ederim.

Ama veriler sadece veritabanı niteliğinde ise, hücre birleştirmeden kaçınmalısınız. Karşınıza çıkabilecek bazı problemlerin neler olduğuna dair buradaki yazıya göz atabilirsiniz.

Peki, veritabanı olarak kullandığınız bir sayfada, atayacağınız başlığı hücre birleştirme yapmadan ortalayabilir misiniz?

örneğin A2 ve C2 aralığınızda, Sicil, Adı, Soyadı şeklinde 3 sütundan oluşan verileriniz var. Siz A1:C1 aralığına "Personel Bilgileri" şeklinde bir başlık yazıp, bunu hücre birleştirme yapmadan yapacaksınız.
Bunun için:
  1. A1:C1 aralığını seçin.
  2. Farenin sağ tuşuna basın ve Hücreleri Biçimlendir'i seçin.
  3. Metin Hizalama seçeneklerinden, Yatay seçeneğinin altındaki listeyi tıklayın.
  4. Açılan listeden, Seçim Arasında Ortala seçip Tamam'a tıklayın.
Sonuç aşağıdaki gibi olacaktır.Hücre Birleştirilmedi ama ortalama yapıldı.

Yükleniyor...