Verileri Numara Bazlı Aynı Hücrede Listeleme

Verileri Numara Bazlı Aynı Hücrede Listeleme isimli dosya, tarafımıza iletilen ve detayları aşağıda özetlenecek olan bir soru kapsamında hazırlanmıştır.

Tarafımıza aktarılan sorunun, çözümünden sonra özetini hazırladığımız detayları şu şekildeydi:

Verileri Numara Bazlı Aynı Hücrede Listeleme

Üstteki gibi bir tablomuz var, bu tablodaki numara bazlı olarak tarihleri tek bir hücrede birleştirmek için ne yapmamız gerekir?

Bu talep doğrultusunda, daha karışık olan soru talebine cevap verilmiş ve hem özellikler listesinde yer alan Excel formülleri ile hem de Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon ile iki ayrı şekilde istenen yerine getirilmiştir.

image-20201126004513-2.png

Öğretici olması açısından oldukça faydalı olan örneğimizi incelemenizi tavsiye ederim.

Verileri Numara Bazlı Aynı Hücrede Listeleme - Excel Özellikleri:

EĞER METNEÇEVİR METİNBİRLEŞTİR DOĞRU Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon

Etiketler

#Verileri Numara Bazlı Aynı Hücrede Listeleme
Sayın ziyaretçi,

Verileri Numara Bazlı Aynı Hücrede Listeleme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Verileri Numara Bazlı Aynı Hücrede Listeleme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de=C3*D8 hücresi göreceli bir başvuru türüdür. Yani bu formülü 2 hücre aşağıya kopyaladığınız formülünüz =C5*D10 halini alır. Excel'deki kullanılan Göreceli başvuruları Mutlak başvuru haline getirmek için $ işaretini kullanırız. Eğer başvurunuzu Mutlak (Sabit diye bilinir) başvuru haline getirmek isterseniz formülünüzü yazdıktan sonra F4 tuşunu kullanabilirsiniz. Formülünüzü yazdıktan sonra F4 tuşuna bir kez basarsanız hücre sabitlenir. Sonraki F4 tuşuna basmaya devam ettiğiniz zaman satırın veya sütun kısmının da sabitlendiğini görürsünüz.
Bir kez F4'e basın $A$10
2.Kez basınca A$10
3.Kez basınca $A10
4.Kez basınca A10
Yükleniyor...