Tarihe İşgünü Ekleme

Tarihe İşgünü Ekleme isimli dosyamız ile gerek özel tatiller gerekse de sıradan hafta sonlarını kullanarak belirli bir tarihin X işgünü sonraki tarihini bulabilirsiniz.

Tarihe İşgünü Ekleme

Biz bu dosyamızda iki ayrı şeklin kullanımını da örneklendirdik.
Dosyamızda sonuca ulaşmak için kullandığmız İŞGÜNÜ formülü, işleivi gereğince hafta sonunu fix olarak Cumartesi ve Pazar olarak dikkate almaktadır.
Bu nedenle tek işgünü mantığında bu formül devre dışı kalmaktadır.

Böyle bir ihtiyacınız olması halinde, İŞGÜNÜ.ULUSL isimli formülü ve bu formülle yapılmış örnek dosyalarımızı incelemenizi tavsiye ederim.

Faydalı olması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Tarihe İşgünü Ekleme
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir kar marjı hesaplamanız gerekiyorsa, satış fiyatından maliyetini çıkarıp tekrardan satış fiyatına bölmeniz yeterli olacaktır.
Bunun için basit bir şekilde, üst resimdeki dosyayı referans aldığımızda; =(E5-F5)/E5 formülünü yazmanız yeterli olacaktır.
Ctrl + 1 tuşu ile hızlı bir şekilde Hücre Biçimlendirme penceresini açıp, Sayı sekmesinden Yüzde Oranı'nı ayarlayarak yüzde görünecek şekilde görünümünü de değiştirirsiniz
Yükleniyor...