Ücretsiz dosya indirmek için üyelik oluşturup, dosyayı indirip işini gördükten sonra, "hesabımı silin" şeklinde aldığımız artan talepler kapsamında; yayın hayatımız devam ettikçe ÜCRETSİZ DOSYA İNDİRME özelliğimizi devre dışı bırakmış bulunuyoruz.

Sitemizden dosya indirmek için Üyelik Paketi satın alabilirsiniz ya da dilerseniz İletişim bölümünden hesap silme talebinde bulunabilirsiniz.

Makro ile Devrik Dönüşüm

Makro ile Devrik Dönüşüm isimli bu dosyamız, aşağıdaki resimler ile detayları anlatılan görünümdeki hücrelerin görünüm olarak hızlıca nasıl terse dönüştürüleceğini öğretir.

Devrik Dönüşüm özelliği, Excel'de belkide az bilinen ama verilerin görünümünü değiştirmek için oldukça faydalı bir özelliktir.

Makro ile Devrik Dönüşüm

Üstteki gibi bir tablomuz olduğunu düşünün. Aylar sütunlarda sıralanmış, günler ise satırlarda. Bazen bu görünümü tam tersine çevirme ihtiyacımız olabilir. Yani aylar satırlarda listelenecek, günler ise sütunlarda...

Makro ile Devrik Dönüşüm

Peki üstteki gibi bir görüntüyü, var olan verilerimizi tek tek kopyala/yapıştır ile uğraşmadan kolayca yapmanın bir yolu var mıdır?

Evet... Bu yöntemin adı Devrik Dönüşümdür.

Excel'de verilerinizi seçip, kopyaladıktan sonra Özel Yapıştır ile dilediğiniz alana alabilir ya da bir formül ile görünümü kolayca tersine çevirebilirsiniz. Daha fazla detay için, Excel versiyonlarında farklı farklı şekilde adlandırılan bu özellik ile ilgili buradaki makalemizi de inceyebilirsiniz.

Biz bu dosyamızda tersine çevirme işlemini makrolar ile yaptık. Tek yapmanız gereken, bir butona tıklamak...

Dosyamızın benzer türde ihtiyacı olanlara faydalı olmasını temenni ederiz.

Makro ile Devrik Dönüşüm - Excel Özellikleri:

DEVRİK_DÖNÜŞÜM PasteSpecial

Etiketler

#Makro ile Devrik Dönüşüm
Sayın ziyaretçi,

Makro ile Devrik Dönüşüm isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Makro ile Devrik Dönüşüm isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Bahadır bey, çok az işlenen bir konuyu işlediğiniz için sağ olun, var olun.


Selim ağabey, bir içerik eklenince yorum gelmesi çok kıymetlidir.
Bu nedenle de ben size teşekkür ederim. Umarım faydası dokunan birileri olur.

Selamlar, saygılar.Bir veri aralığının en altındaki hücreye hızlıca gitmek için, Ctrl + Aşağı Ok tuşunu kullanmanız ya da fareyi aktif hücrenin alt çizgisine getirip (aşağıdaki görüntüdeki gibi) çift tıklamanız yeterli olacaktır.

Yükleniyor...