Çözüldü Zamana Bağlı Farklı Hücrelere Verileri Kayıt

farumenguc

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
IoT uygulaması yapıyoruz.
Çektiğimiz verileri excele aktarıyoruz.
Çekilen verileri zamana bağlı olarak takip eden hücreye otomatik olarak yazdırıp otomatik liste oluşturmanın ve grafik haline getirmenin kolay bir yolu var mı.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Saygılar.
Faruk Mengüç
[email protected]
[email protected]

Merhaba Sn. @FaruMenguc , foruma hoşgeldiniz.

Sorularınızı, cevabımın altındaki İMZA bölümünde göreceğiniz açılamalar (okuyunuz) doğrultusunda oluşturacağınız
örnek belgeler üzerinden sorarsanız sonuca ulaşmanız kolaylaşır.
Veri çekilen yer neresidir, intranet mi yoksa bir internet sitesi mi?
Veriler otomatik mi çekiliyor, elle mi kopyala yapıştır yapıyorsunuz ?
Biraz detay verirseniz iyi olur.

En iyisi, kullandığınız gerçek belgenin özel bilgi içermeyen bir kopyasını foruma eklemeniz.

.

IoT uygulaması yapıyoruz.
Çektiğimiz verileri excele aktarıyoruz.
Çekilen verileri zamana bağlı olarak takip eden hücreye otomatik olarak yazdırıp otomatik liste oluşturmanın ve grafik haline getirmenin kolay bir yolu var mı.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Saygılar.
Faruk Mengüç
[email protected]
[email protected]

Merhaba Sn. @FaruMenguc , foruma hoşgeldiniz.

Sorularınızı, cevabımın altındaki İMZA bölümünde göreceğiniz açılamalar (okuyunuz) doğrultusunda oluşturacağınız
örnek belgeler üzerinden sorarsanız sonuca ulaşmanız kolaylaşır.
Veri çekilen yer neresidir, intranet mi yoksa bir internet sitesi mi?
Veriler otomatik mi çekiliyor, elle mi kopyala yapıştır yapıyorsunuz ?
Biraz detay verirseniz iyi olur.

En iyisi, kullandığınız gerçek belgenin özel bilgi içermeyen bir kopyasını foruma eklemeniz.

.
Ömer bey merhaba.
İnternet sitesinden "Get Data from Web" yolu ile veriyi alıp bir hücreye yazdırıyorum. Belirlediğimiz sıklıklarla otomatik güncelleniyor. Amacım her güncellemede bir alt ya da yan hücreye yazdırmak. Bir önceki aynı kalacak.
Teşekkürler.

Örnek belgenizi görsek, veri aldığınız site adresini vs görsek iyi olur.
Kullanıcı adı/şifre ile çevrimiçi olunan bir site ise deneme şansımız olamayacak, bunu bilmelisiniz?

İsterseniz, belgenizi açıkken işlem öncesinde MAKRO KAYDET düğmesine tıkladıktan sonra veri çekme işlemini tamamladıktan sonra
aynı düğmeye tıklayarak işlemi bitirin. Son olarak da ALT+F11 tuşlarına basarak VBA ekranını açıp oluşan kodları burada paylaşın bir bakılsın.

1644840589003.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
@FaruMenguc

Umarım yanlış düşünmüyorum.
Alt taraftan sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin,
karşınıza gelecek VBA ekranında, sağdaki boş alana aşağıdaki kodu yapıştırın.
Veri çekme ardından istenilen işlemin olacağını düşünüyorum.
Deneyip sonucunu iletirsiniz.

NOT: Üniversitedeki göreviniz nedir, merak ettim doğrusu.
Benim bir çocuğum sizin üniversiteden mezun (End. Müh.), diğeri de bu yıl başladı (Elektrik-Elektronik).

VBA:
You must log in to view content
(5 satır)

Teşekkür ederim. Deneyeceğim.
Ben Aselsan'dan emekliyim. Çankaya Üniversitesi Elektronik bölümünde yarı zamanlı proje dersi veriyorum. 4. Sınıflara veriyorum. Dört farklı proje ile ilgili gruplarım var. Biri IoT ile ilgili.
Saygılar.

Teşekkür ederim. Deneyeceğim.
Ben Aselsan'dan emekliyim. Çankaya Üniversitesi Elektronik bölümünde yarı zamanlı proje dersi veriyorum. 4. Sınıflara veriyorum. Dört farklı proje ile ilgili gruplarım var. Biri IoT ile ilgili.
Saygılar.
Ömer bey denedim. Hücredeki veriyi elle değiştirdiğimde süper çalışıyor. Ancak veri otomatik değiştiğinde değişikliği hissetmiyor. Web'ten ya da now() gibi otomatik değişimlerde çalışmıyor.
Çabalarınız için teşekkürler.

Teşekkürden ziyade "çaba var, sonuç yok" gibi cevap olmuş.

4 numaralı mesajda belirttiğim şeyi yapmadınız.
Israrla webden veri çekme işleminin detayına dair bilgi edinmeye çalıştım. İşte bu konuda başarılı olamadım, haklısınız.

Detay öğrenilmeden verilecek çözüm önerisi de ister istemez varsayım üzerine kuruluyor.

Teşekkürden ziyade "çaba var, sonuç yok" gibi cevap olmuş.

4 numaralı mesajda belirttiğim şeyi yapmadınız.
Israrla webden veri çekme işleminin detayına dair bilgi edinmeye çalıştım. İşte bu konuda başarılı olamadım, haklısınız.

Detay öğrenilmeden verilecek çözüm önerisi de ister istemez varsayım üzerine kuruluyor.
Tam dosyayı ekte gönderiyorum.

Ekli dosyalar

Sorgu get data yöntemi ile alınmıyor. En azından ben alamadım. @Feyzullah direk verileri tablo olarak kaynak kodundan çekmeyi deneyecek.
Ömer bey, Feyzullah bey merhabalar.
Dosyayı tekrar gönderiyorum. Dosyadaki get data işlevi çalışıyor. Linki de connections özelliklerde görüyorum. Değişim hücresini D4 yaptım zamana göre güncelleyin diye. Cell'e tekrar now fonksiyonunu girince sonucu güncelliyor. Veri kendiliğinden değişince güncelleniyor. Yazdığımız kodu run edemedim. Sorun bu olabilir mi?
Teşekkürler ve saygılar.

Ekli dosyalar

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
19