Çözüldü UserForm da türkçe karakter hatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

esancak828

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar

Msgbix ile ekrana çıkan mesajlarda türkçe karakter hatası oluyor.

1652624402521.webp

Merhaba Sayın @wet_dream

Bilgisayar ayarlarınıza baktınız mı ?
Win 10 İçin

Denetim Masası – Saat ve Bölge – tarih, saat veya sayı biçimlerini değiştir dedikten sonra yeni bir pencere açılacaktır. Burada “Yönetimsel” seçeneğine gidin, “Unicodu olmayan programlar için geçerli dil” altında seçili olan dilin Türkçe olduğunu doğrulayın. Eğer Türkçe değil ise, “Sistem Yerel Ayarları Değiştir…” seçeneğine tıklayın ve Türkçe yi ayarlayın.
Bu yolu izlediniz ve Türkçe olmasına rağmen problem devam ediyor ise; “Sistem Yerel Ayarları Değiştir…” kısmına geldiğiniz de, “Beta: Dünya çapında dil desteği için Unicode UTF-8 kullan” seçeneğinde ki onay işaretini kaldırın.

Merhaba Sayın @wet_dream

Bilgisayar ayarlarınıza baktınız mı ?
Win 10 İçin

Denetim Masası – Saat ve Bölge – tarih, saat veya sayı biçimlerini değiştir dedikten sonra yeni bir pencere açılacaktır. Burada “Yönetimsel” seçeneğine gidin, “Unicodu olmayan programlar için geçerli dil” altında seçili olan dilin Türkçe olduğunu doğrulayın. Eğer Türkçe değil ise, “Sistem Yerel Ayarları Değiştir…” seçeneğine tıklayın ve Türkçe yi ayarlayın.
Bu yolu izlediniz ve Türkçe olmasına rağmen problem devam ediyor ise; “Sistem Yerel Ayarları Değiştir…” kısmına geldiğiniz de, “Beta: Dünya çapında dil desteği için Unicode UTF-8 kullan” seçeneğinde ki onay işaretini kaldırın.

İşletim sistemi İngilizce olup yapamazsanız.

Control Panel>Regional and Language Options>Advanced>Language for non-Unicode Programs = Turkish

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5