Çözüldü Toplantı Yapan Çalışan Sayılarını Bulma

Qene

Yıllık Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

İşyerimizde her gün yapılan toplantıları, 15'er dakikalık aralıklarda süreleri yazdırarak, o sürelerde kaç kişi toplantı yapmış bilgisine ulaşmak istiyorum. Resimdeki gibi basit bir tabloda katılımcıları ve toplantıya (odaya/online e) girdikleri saat ve bitirdikleri saatleri kaydediyorum.

Toplantı Yapan Çalışan Sayılarını Bulma

Bu tablodaki başlangıç ve bitiş saatlerine göre, aşağıdaki gibi bir tablo oluşturmak istiyorum. Saatler ve karşılarına gelecek toplam katılımcı sayıları tek formül, kod ya da her ne şekilde çözülecekse yazdırılmalı.

Toplantı Yapan Çalışan Sayılarını Bulma

Burada dikkate alınacak saat aralıkları için referanslar şu şekilde.
  • Toplantı için ilk başlangıç saati 09:00 olmalı.
  • Dakika aralıkları 15 olmalı.
  • 17:00 mesai bitiş saati olduğu için, en son toplantı dilimi 16:45 olmalı ve bitiş süresi bu sefer 15 dakika değil, gece yarısı (00:00) olarak yazdırılmalı.
Dediğim gibi, benim için çözümün ne şekilde olduğu önemsiz. Sadece ikinci eklediğim tablonun ilk sütununu da otomatik yazdırsın istiyorum.

ÇOk teşekkürler.

Ekli dosyalar

@cesur hocam çok teşekkür ederim emeğinize.
Ancak kod saatleri ve karşılarına da adetleri yazdırmalı. Sadece adetler yazılıyor. Elimde saatlerin olmadığını da varsayarak revize etme imkanınız olur mu?

Teşekkürler.

@Ömer hocam teşekkür ederim size de.
Kodlar istediğim çıktıyı sağlıyor.

1703612715462.webp

şimdi her ikinizin kodunu da incelediğimde, üstteki tabloya göre mesela 10:00 - 10:15 aralığında gelen sayı 1.
Ama o aralıkta Eda ve Gaye toplantıda oldukları için sayının 2 olması gerekmez mi?

Başka saatlerde de farklılıkla var gibi, inceleyeme devam ediyorum.

Teşekkürler.

Değişken isimlerini daha anlaşılır hale getirdim ve
15 dk ritim değiştirildiğinde en sondaki dilimle ilgili bitiş saatini düzeltmeye yönelik de ekleme yaptım.

Sayfayı yenileyerek, verdiğim ilk kodun yeni halini kontrol edin.

Dilimlere ait başlangıç ve bitiş zamanlarının hangi tarafa dahil olacağına dair kararınıza göre
< ve > işaretlerinin sağına = işareti eklersiniz.

Konuyu başlatan
Yıllık Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
10