Çözüldü TextBox Nesnesinden Sayfaya Kayıt Yapma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mhezer

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
İngilizce
Merhaba, Ekli dosyada UserForm üzerinde TextBox'a yazdığın sayı kadar form üzerindeki Frame içerisine TextBox oluşmaktadır. @okutkan hocama katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Şayet aynı haneden birden fazla kişi erzak alacaksa bunu bir şekilde ayırmak lazım. Aynı haneden kaydı yaptıran kişinin kimlik numarasına göre kayıtID tutmak ve yapılan işlemi hane_bilgileri sayfasına bu verileri eklemek istiyorum.

• Yapılan KayıtID'yi ve ilk sıradaki TextBox2 ile başlayan satırda bulunan TextBoxlardaki veriyi "Sayfa2" sayfasına,
  • TextBox1 kutusuna girilen sayı ile açılan TextBoxlardaki veriyi "Sayfa1" sayfasına,
  • Label14 (bugun) de oluşan kayıtId hem harf hem de sayıdan oluşacaktır. "FORM-" & Format(Now, "yyyymmddhhmm")

teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Oluşturulan textboxların sayfaya aktarılması için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.
Dün verdiğim kodda .value = .name yazan satırın altına .tag = j satırını ekleyin.
VBA:
You must log in to view content
(17 satır)

Merhaba Arkadaşlar, Sayın @okutkan Hocamın katkıları sayesinde çalışmamı biraz daha geliştirdim. Ancak, takıldığım bir kaç yer kaldı. Değerli katkılarınız beni mutlu edecektir.

- Kaydet işlemi yaptığımda sayfa1 e ait olan verilerin kayıt işlemi gerçekleşmektedir. Ancak, User Form açıldığında en üst kısımdaki TC No başlığına ait TextBox2 den Kişi Sayısı seçimini yaptığım TextBox1 e kadar olan aradaki yedi adet TextBox da bulunan veriyi sayfa2 ye yazması gerekmektedir. Birkaç deneme yaptım ama istediğim gibi olmadı.

Katkılarınız içim teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

@okutkan Hocam, Bir de kontrol_et() şeklinde bir kontrol mekanizması bıraksak ve bu kontrolde
"Saglik / Eng. Rap." başlığı altına gelen TextBox da "EVET" yazıyorsa UserForm2 yi açabilir miyiz?
Akşamdan beridir uğraşıyorum ama başaramadım.

Merhaba @okutkan hocam, 3 numaralı mesajda belirttiğim konuyu hallettim. 6 numaralı mesajda belirttiğim konu için destek olabilir misiniz? "Saglik / Eng. Rap." başlığı altına gelen TextBox da "EVET" yazıyorsa Kaydet işleminden önce UserForm2 deki evrakların kayıt işlemi için uyarı verip formu açmak ve Sayfa1 de bulunan aşağıdaki başlıkların hücrelerine dosya yolunu belirterek evrakı masaüstünde bir klasöre kaydetmek istiyorum. Eğer "Saglik / Eng. Rap." başlığı altına gelen TextBox da "HAYIR" yazıyorsa UserForm2 yi açmadan aşağıdaki başlıkların hücrelerine "Evrak bulunamadı." yazarak kayıt işlemini tamamlamalıyım.

Fakirlik Belgesi (Muhtarlık-Kaymakamlık),
İkametgâh (Yerleşim Yeri) (E-DEVLET),
Nüfus Kayıt Örneği (E DEVLET)
Engellik Raporu

Hocam, ayrıca kayıt işlemini yaparken Sayfa1 de "KayıtID" ve "Yakınlık" kolonlarını arasına UserForm1 deki Frame1 içerisinde bulunan Adı Soyadı başlığı altında ki TextBox bilgisini yazdırmak istiyorum.

Ekli dosyalar

İki sütun arasına veri girişi işlemi yapıyor.
Diğer konuda eksik bilgi vermişsiniz. Birden fazla kişi sayısı olduğunda tüm kişilerin sağlık raporu kontrolü yapılacak mı yoksa sadece ilk baştakinin mi? Hepsinin yapılacaksa her Evet yazan kişi için userform2 mi açılacak? Kısa bir koşul ekledim; EVET /HAYIR yazarak deneme yapın. Kod üzerinden sorunuzu iletirsiniz.

Hocam, 7 numaralı mesajımda nasıl olacağını özetlemiştim.

“Saglik / Eng. Rap." başlığı altına gelen TextBox da "EVET" yazıyorsa Kaydet işleminden önce UserForm2 açılacak ilgili evrak sisteme dahil edilecek.

Eğer "Saglik / Eng. Rap." başlığı altına gelen TextBox da "HAYIR" yazıyorsa UserForm2 yi açmadan aşağıdaki başlıkların hücrelerine "Evrak bulunamadı." yazarak kayıt işlemini tamamlamalıyım.

kişi sayısı 1 yapın,
sağlık raporu textbox EVET yazın
kaydet butonuna tıklayın
userform2 açılacak.

HAYIR yazdığınızda veriler sayfaya kayıt edilecek.

Bu işlemlerin üzerinden eklemek istediğinizi sorarsınız.

İki sütun arasına veri girişi işlemi yapıyor diye belirmişsiniz. Sayfa1 de B ve C kolonu arasına "Adı Soyadı" kolonu eklediğimde kayıt sırasında verilerin geleceği hücrelerde kayma oluyor.​

Teşekkür ederim @okutkan hocam,
kayıt işleminde sıralama kaymış, düzeltmeye çalışıyorum. Sayfa2 ye kayıt işlemini yaptım ama Sıra no ve KayıtID numarası oluşmuyor. Bir de UserForm2 ye dosyayı ekleyip kapattığımda EVET yazan ilgili satıra nasıl bir yol izlersem kaydede bilirim?

@okutkan Hocam, Değerli destekleriniz için teşekkür ediyorum. Çalışmanın bu kısmını kapatarak sonraki bölüme geçebiliriz. Farklı bir başlık altında Form tasarımı, Baskı Ön izleme ve yazdırma işlemi için yeni bir konu açacağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
19