Çözüldü Texbox İçerisinde İki Sütundan Süzme Olayı

VolkanCan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, hem etkinlik olması adına, sitemizde öğrendiğim kadarı ile listbox içinden textbox ile veri süzme örneği ekliyorum.
Ayrıca, bir textbox ile listbox içinden bir sütunda süzme işlemi yapılmakta ama bir textbox ile (2 Textbox olmayacak) listbox içerisinde iki sütundan süzme işlemi nasıl yapıldığını araştırdım ama bulamadım. Örnek dosya da, bir textbox ve listbox nesneleri var, bir textbox ile listbox içerisinde tek sütundan "isim" üzerinden filtreleme ve süzme işlemi yapılmaktadır. Aynı textbox içerisinde, iki sütun baz alınarak textbox içerisinde (iki ayrı sütunda bulunan ad ve soyad) süzme ve filtreleme işlemi nasıl olduğu konusunda öğrenmek babında bilen arkadaşlar ve hocalarım bilgi paylaşımında bulunursa memnun olurum. Teşekkürler...

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çözüm
@VolkanCan
Bu konuya eklediğiniz belgeye göre değil de,
açtığınız bir önceki konu sayfasında kullanılan örnek belge (sanırı gerçek belge bu) üzerinden cevap vereyim.
Zira gerçek belgeye uyarlarken sorun yaşanmasını muhtemel görüyorum.

Belirttiğim belgedeki TextBox20_Change kodunu aşağıdakiyle değiştirin.

VBA:
You must log in to view content
(10 satır)
@VolkanCan
açtığınız bir önceki konu sayfasında kullanılan örnek belge (sanırı gerçek belge bu) üzerinden cevap vereyim.

VBA:
(17 satır)

Çözüm
@VolkanCan

VBA:
(17 satır)
Ömer hocam, textbox içinde isim yazınca, listbox dan süzme işlemi oluyor ama boşluk bırakınca listbox veriler tamamen gidiyor. Soyadı yazmadan, listbox verilerin hepsi kayboluyor. Malumunuz, textbox içinde isim ve soyadı ile süzme yapmak istiyoruz ama yine isimle süzme yapıyor, soyadı yazmak için boşluk bıraktığımızda listbox içerisinde veriler siliniyor. Benim, karışık kodlama sayfasından kaynaklanıyordur :)) diye mahçup oluyorum. Saygılar...

Yanılıyorsunuz.
Yazılan harf/harfler/kelime B ve C sütununda aranır, yazılan şey AD veya SOYADI sütununda varsa listelenir.
ADI boşluk SOYADI biçiminde bir aramanın anlamı olmadığını düşünüyorum.

.

Yanılıyorsunuz.
Yazılan harf/harfler/kelime B ve C sütununda aranır, yazılan şey AD veya SOYADI sütununda varsa listelenir.
ADI boşluk SOYADI biçiminde bir aramanın anlamı olmadığını düşünüyorum.

.
Hocam, sizin karşınızda yanıldığımı biliyorum, velhasıl, süzme işlemini tek taraflı yapıyordum, şimdi konu anlaşılmış ve çözülmüştür. Tekrar teşekkür eder, saygılar sunarım...

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
4