Çözüldü Telefon Numarasını Veri Doğrulama ile Kontrol Etme

kurban

Yıllık Dosya Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2013
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamun aleykum sayın bu konunun üstatları sizden bir konuda yardim talep edecektik.
sorumuz su Ekte bulunan Listemde (H)Sütununa telefon Numarası girmek istiyorum Ancak bu hücreye Harf girişi olmayacak sadece 0 hariç rakam girişi olacak ve 10 rakam olacak ve 9 veya 11 rakam olunca bana uyarı verecek sekelde düzenlenmesini sizlerden talep ediyorum ve eğer mümkünse dosya üzerinde işlem yapılıp tarafıma göndermenizi rica ederim sebahattin kaldırım
sayfa koruma sifresi( durusu ) makro genel koruma sifresı ise (durusu69)

Ekli dosyalar

Çözüm
Selamlar,
SELAMUN ALEKUM verdiğiz cevap güzel yalnız bu kodu ana sayfaya yapıştığımda dosyada bazı problemlerle karşılaştık bunun icin H Sutunda telefon nolarını ekcel förmulleri sayasınde ve sadace rakam ve 10 rakamdan eksik veya fazla giris oldugunda bizlere mesaj versin diye yapılmasını rica ederiz

Formülle Veri Doğrulama için 2 örnek.

1670628765518.webp
Sizlerden de Allah razı olsun.
SELAMUN ALEKUM verdiğiz cevap güzel yalnız bu kodu ana sayfaya yapıştığımda dosyada bazı problemlerle karşılaştık bunun icin H Sutunda telefon nolarını ekcel förmulleri sayasınde ve sadace rakam ve 10 rakamdan eksik veya fazla giris oldugunda bizlere mesaj versin diye yapılmasını rica ederiz

Aleyküm Selam Sn. @kurban
Paylaştığım kod, ilk mesajdaki dosyanız için olan talebinizi karşılamakta.

Son mesajınızda yeni bir sayfadan bahsediyorsunuz.

* Konuların uzamaması ve zaman kaybı olmaması için ilk paylaşımınızda Uygulama yapmak istediğiniz dosyayı paylaşınız!

Yeni paylaşacağınız dosyaya, en erken Pazartesi bakabilirim ancak Forumdaki müsait olan arkadaşlarımız daha erken çözüm sunabilirler.

Hayırlı akşamlar, iyi çalışmalar.

Selamlar,

Formülle Veri Doğrulama için 2 örnek.

1670628765518.webp

Ekli dosyalar

Çözüm
Konuyu başlatan
Yıllık Dosya Üyesi
Kocaeli
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları