Çözüldü Sütundaki Son Dolu Hücre Değerini Bulma

berkbaba

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2021
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayfa3' de E5:E aralığına veri girildiği zaman Sayfa3 R5:R aralığına Kod sayfasında J2:J17 sütun aralığında en son yazan rakamı getirmek,
Sayfa3' de E5:E aralığında veri silindiği zamanda getirilen verinin de silinmesini sağlayacak bir vba koduna ihtiyacım var.
Yardım edebilir misiniz?
Teşekkür ederim. Saygılarımla

Hiç anlaşılmıyor.
Gerçek belgenin özel bilgiler değiştirilmiş bir kopyasını ekleyin.

Sonra da;
şu sayfada şu hücreye şunu yazınca şu sayfa şu hücrede şu sonuç alınmalı,
şu sayfada şu hücre içeriğini silince şu sayfa şu hücredeki sonuç şu olmalı
gibi net açıklamalar yazmalısınız.

Yeni değeri yine E5'e mi yazacaksınız yoksa E6, E7, E8 gibi alt alta yeni veriler mi yazacaksınız?
Ayrıca yazılan değerle (15) , sonuç değer arasında bir bağlantı/matematiksel ilişki/hesaplama var mıdır?

15'i yazdınız ve diğer sayfadan veriler getirildi diyelim, sona E sütununa yeni değer yazdığınızda
kaynak sayfadaki veriler değiştirilmediğine göre yine aynı sonuç alınacak diye anlıyorum, doğru mudur?
Neticede kaynak tarafta bir değişiklik olmamış durumda.

Aynı sonuç da olsa bir sonraki sonuç 1 alt satıra mı gelecek?
Yani siz veri girişine devam ettiğiniz sürece sonuç alanı uzayan bir liste haline mi gelecek?

Üstadım;
Kod sayfasında var olan değerlerin bir altına yeni değerler girilecek. Silinip de yerine yeni bir değer yazılmayacak.
Sayfa3' te E5 ten itibaren rakam girilmesi durumunda Kod sayfasında yeni bir değer girilmediği sürece var olan en son değer gelecek.
E sütununa rakam girdikçe sonuç kısmına alt alta veriler gelecek.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Türkiye
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6