Çözüldü sql satırına ilave koşul ekleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ssavas

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar.
rs.Open "select id,IlAdi,IlceAdi,birim_adi,abone_adi,abone_no,isletme_kodu,sozlesme_no,carpan,fatura_tarihi,fatura_no,ilk_okuma,ilk_endex,son_okuma,son_endex,sarfiyat,fatura_tutari,odeme_tarihi from [fatura] where not (durumu='KAPALI')ORDER BY IlceAdi,fatura_tarihi", baglan, 1, 1
Bu satıra ilave bir görev eklemek istiyorum.
Veri tabanındaki rs.Fields("odeme_tarihi") alanında kayıt olmayan veriler de listview1 e yüklenmesin istiyorum. IsNull ve Not IsNull komutunu bir çok kombinasyonda kullandım ancak her seferinde Excel kilitlendi, doğru sorguyu bir türlü oluşturamadım.
CPP:
You must log in to view content
(77 satır)

merhaba,
sql sorgu kodunuzdaki where yazısının yanına is not null odeme_tarih and yazsını yazınız.

şu şekilde olacak.
.....from [fatura] where is not null odeme_tarih and not (durumu='KAPALI')......

not (durumu='KAPALI') bu kod size göre neyi ifade ediyor yani durumu kapalı olmayanlar getirmek istiyorsunuz.
Üstadım gene bir dikkatsizlik durumu.
fatura tablosundaki durumu alanında Ödendi veya Ödenmedi verisi mevcutmuş. durumu='KAPALI' verisi ise abone_listesi tablosundaki durumu alanında bulunan bir veri imiş.
Sorguyu aşağıdaki şekilde revize edince fatura tablosundaki ödenmiş faturaları where not (durumu='Ödendi') sorgusu ile listview1 de listelenmesini engellemiş olduk.
CPP:
(1 satır)

Üstat ilginize teşekkürler fakat Excel hala kilitleniyor.
kilitlenirken bir hata mesajı veriyormu?
Üstadım gene bir dikkatsizlik durumu.
fatura tablosundaki durumu alanında Ödendi veya Ödenmedi verisi mevcutmuş. durumu='KAPALI' verisi ise abone_listesi tablosundaki durumu alanında bulunan bir veri imiş.
Sorguyu aşağıdaki şekilde revize edince fatura tablosundaki ödenmiş faturaları where not (durumu='Ödendi') sorgusu ile listview1 de listelenmesini engellemiş olduk.
CPP:
(1 satır)
Demekki Excel kısır bir döngüye girip kilitleniyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
9