N

Çözüldü Sondolu hücreye kadar satır gizleme işlemi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan nasyarx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

nasyarx

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Satır gizleme yaparken sonraki satırları da gizliyor. Gizleme işleminde Son dolu hücreye kadar olan satırlar için işlem yapabilir miyiz.?
Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Sayın @nasyarx .

-- Worksheet_BeforeDoubleClick kod blokuna yeşil satırları ekleyin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(9 satır)

-- gizle kod blokunda yeşil olanları ekleyin/değiştirin.

VBA:
(10 satır)

Bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için size ve tüm Excel Destek ekibine teşekkür ediyorum.
Ömer Bey, satır gizleme ve göstermede dolu hücreden sonraki satırlar da gizlendi.(TOPLAM )
satır.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Selamlar Ömer bey,
Yardımlarınızdan cesaret alarak yeni taleplerde bulunuyorum afola. Son bir ricam olacak satır gizleme işlemini listenin sıra numarasına (kişi sayısı) göre yapabilir miyiz?

resim_2021-02-26_121252.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Belgeniz ekte Sayın @nasyarx .

Sadece şunu hatırlatayım; eklediğiniz belgede son sütundaki TOPLA formülü AP sütununu içermiyor idi.
Kod tarafından uygulanan toplam alan değiikliğinde de bu sütunu dikkate aldım.
AP sütununun da toplama dahil olması gerekiyorsa Worksheet_DoubleClick kod blokunda,
kırmızı renklendirdiğim kısmı AP olarak değiştirirsiniz.
Gizle/göster ve satır ekle/sil işleminde bir sorun görmüyorum. Denemeler yaparsınız.

NOT: Konuları belge bazlı değil de konu/işlem bazlı açarsanız diğer forumdaşların da işine yarayacaktır.
Bir belgedeki tüm sorunlara/ihtiyaçlara ilişkin tek konu açıldığında, bunun konu sahibinden başkasına faydasının olmayacağını, forum mantığıyla çeleşeceğini takdir edersiniz.

VBA:
(1 satır)

.

Ekli dosyalar

Açılış mesajındaki soru/sorun çözülmüşse;
-- çözümü sağlayan mesajın sağındaki ONAY İŞARETİni tıklayarak konunun statüsünü ÇÖZÜLDÜ olarak değiştirip,
-- konunun çözüldüğüne dair bir cevap mesajı yazarsanız,
seviniriz.

İyi çalışmalar dilerim.