Çözüldü Solver Ile Netten Brüt Hesaplama Kodu

selis

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar herkese merhaba, ekteki dosyada netten brüt hesaplatıyorum kod ile ancak kodu calıştırdığımda sürekli ekranda çıkan solver sonucuna tamam demem gerekiyor, bunu nasıl çözebilirim yaklaşık 2000 satır ile işlem yapıyorum her seferinde tamam tıklamam gerekiyor.. Şimdiden teşekkürler deneme için 10 satırlık bir örnek ekledim..
Kod:
You must log in to view content
(25 satır)

@selis Maaş hesaplama için Solver sadece Netten Brüte kısmında doğru sonuç verebilir.
Ama işin içine Maaş Hesaplamanın diğer özel kriterleri girince sistem sonuç vermez.

Arşivimde, bu yöntem ile hazırlanmış bir örnek vardı, ekliyorum incelersin.
Ama önerim maaş hesaplama için bu yöntemi kullanma olur...

Maaş Hesaplama için Excel ile Bordro Hesaplama | Excel Depo linkindeki dosyayı inceleyebilirsin. Buradaki üyeliğin ile Bordro Hesaplama Excel Programı linkinden kolayca indirebilirsin.

Ekli dosyalar

Solver eklentisine çok hakim olduğum söylenemez.
Ama maaş hesaplama sistemine hakimiyet konusunda mütevazi olamayacağım :)
Eğer Solver'de vergi istisnaları vs gibi alanlar yoksa, yapılacak çok fazla bir şey yoktur.

Bunun için makro ile döngüler kurarak hesaplama yapmak daha sağlıklı ve doğru sonuçlar verir.

Hocam açıkçası matematiksel modeli ben yazmadım solverda ben sadece 2000 satırlık verinin netten brüte hesabını yapacağım o yüzden döngü ile kolay olur diye düşündüm ancak her seferinde tamama tıklamam gerekti bunu çözebilirsem benim için yeterli (hesabını bilmiyorum net brüt çünkü)

Maaş hesaplamanın önce matematiğini bilmen gerekir.
Hangi vergi ne kadar uygulanıyor vs.
Hele hele şu anda yeni gelen vergi istisnası ile işler daha da zorlaştı.

Solver'in ne kadar yetenekli olup olmadığını bilmiyorum.
Umarım sonuç elde edersin.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
13