sıralaölçüt formülüyle boş hücrelerin görünmemesi

Çözüldü sıralaölçüt formülüyle boş hücrelerin görünmemesi

ornekhesap

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

sıralaölcüt formülü ile resimde görüldüğü gibi AP sütunundaki zamana göre büyükten küçüğe sıralama yapmak istiyorum.

Bunun için AQ hücresine yazdığım formül : =SIRALAÖLÇÜT($AO$10:$AO$30;$AP$10:$AP$30;-1)

Formül çalışıyor sorun yok ama AO hücresindeki Araç15 'in karşılığı olan AP hücresi boş olduğu için; AQ hücresinde en başa alıyor. Boş hücre değerlerini başa almaması için nasıl bir yol izlemeliyim?

1662820344581.webp

Çözüm
Selamlar,
Dosya eklemediğinize göre biz de resim üzerinden gidelim..

R011.webp

Sıralamayı Küçükten Büyüğe de yapsanız, Büyükten küçüğe doğru da yapsanız, hareket saatlerinin BOŞ olan hücreleri listenin sonunda yer alacaktır. (Resimdeki SARI Bölge)
Ve Bu BOŞ değerleri için 0 yazılacaktır.

0 (Sıfır) değerlerinin BOŞ görünmesi için ya formüle ekleme yapılmalı, ya da eğer sayıysa (ki, eklediğiniz resimden bunların sayı mı metin mi olduklarını anlamak mümkün değil) ki, ben sayı olarak varsaydım ve Sayı Biçimlendirmeden İsteğe uyarlanmış olarak sayı biçimini
[=0]"";gg.aa // ss:dd şeklinde yaptım.
Selamlar,

R011.webp

Sıralamayı Küçükten Büyüğe de yapsanız, Büyükten küçüğe doğru da yapsanız, hareket saatlerinin BOŞ olan hücreleri listenin sonunda yer alacaktır. (Resimdeki SARI Bölge)

0 (Sıfır) değerlerinin BOŞ görünmesi için ya formüle ekleme yapılmalı, ya da eğer sayıysa (ki, eklediğiniz resimden bunların sayı mı metin mi olduklarını anlamak mümkün değil) ki, ben sayı olarak varsaydım ve Sayı Biçimlendirmeden İsteğe uyarlanmış olarak sayı biçimini

Çözüm
Selamlar,

R011.png

Sayın 52779;

çok teşekkür ederim🙌