Çözüldü Sayfayı Farklı Kaydet

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

okan32

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Aşağıda vermiş olduğum kodla sayfayı farklı kaydede biliyorum. Yalnız ben son dolu satır ve son dolu sütuna kadar olan bölümü farklı kaydetmek istiyorum. Uğraştım ama yapamadım Yardımlarınız icin şimdiden teşekkür ediyorum.
Kod:
You must log in to view content
(64 satır)

Çözüm
Örnek belge mevcut değil, kopyalanacak veri alanında formül vs var mıdır belli değil,
kopyası alınacak sayfadaki biçimlendirmelerin durumunun ne olacağı açık değil ancak;

aşağıdaki kodu asıl belgenizde uygun bir MODULe yapıştırın ve kopyası alınacak sayfa aktif iken
kodu çalıştırın, kayıt yerini, kayıt türünü ve belge adını Excel size zaten soracak.
Kod ilgili sayfadaki verileri DEĞER olarak yapıştırır.
CSS:
(7 satır)
Merhaba Sayın @okan32 .

Verdiğiniz kod; varsa, sayfaların kod bölümlerinde bulunan makro kodlarını silerek
belgedeki tüm sayfaları ayrı ayrı farklı kaydet işlemi yapar durumda olarak görünüyor.

İstediğiniz ama olmayan şey nedir?
Safyayı farklı kaydetmekle, sayfadaki kulanılan alanı farklı kaydetmek arasında ne fark vardır, nasıl bir fark oluşmaktadır?

Bilgisayar başından şimdi kalkmam gerekiyor.
Açıklamanıza göre başka forumdaşlar sorunuzu cevaplandıracaktır, olmazsa da uygun olduğumda
açıklamanıza bakarak çözüm önerisinde bulunmaya çalışırım.

.

Ömer Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim. Ben bu kod ile ykredi sayfasını farklı kaydediyorum.fakat aktarmak istediğim sayfanın zaman zaman sayfadaki satır ve sütun aralığı değişiyor. bu yüzden sadece verilerin olduğu tabloyu farklı kaydetmek istiyorum.

Sayın @okan32 .

Diyelimki; sayfada üstteki ilk 10 satır ve solda A:C sütunları boş ve veriler D11 : P43 arasında.
İsteğiniz sadece D11 : P43 arasının, yeni belgenin A1 hücresinden itibaren (yani A1:M33'e) kaydedilmesi mi,
yoksa sol ve üstteki boş alanlar dahil aktarma olacaksa doğrudan sayfanın kopyasının alınması mı?

Örnek belge üzerinden olması gereken durum görülmeyince böyle ince noktalar sorulmak durumunda kalınıyor malesef.

.

Örnek belge mevcut değil, kopyalanacak veri alanında formül vs var mıdır belli değil,
kopyası alınacak sayfadaki biçimlendirmelerin durumunun ne olacağı açık değil ancak;

aşağıdaki kodu asıl belgenizde uygun bir MODULe yapıştırın ve kopyası alınacak sayfa aktif iken
kodu çalıştırın, kayıt yerini, kayıt türünü ve belge adını Excel size zaten soracak.
Kod ilgili sayfadaki verileri DEĞER olarak yapıştırır.
CSS:
(7 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
11