Çözüldü Rakamı Ayın Belirli Günlerine Göre Bölme

amsterdam

Site Üyesi
Sevgili forum.
bir sorum olacakti.
ekteki dosyada Ocak ayi 31, Subat ayi 28 cekiyor.
Benim yapamadigim ise ornegin 2000 sayisini 1 aydaki pazar gunlerini cikarirsak kalan gunlere bolmek istiyorum. yani pazartesiden cumartesiye olan gunleri sayacagiz.
ocak ayinda 26 gun var, subat ayinda ise 24. nasil bir formul kullanabilirim.

simdiden tesekkurler

Ekli dosyalar

Çözüm
Belki klavyede bölgesel ayarlarınız farklıysa formüldeki noktalar falan yurtdışı exceller de farklılık gösteriyor olabilir. Bir de şu formülü kullanın.

Kod:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(1 satır)
Merhaba yapmak istediğiniz bu mu tam anlamadım ama C5 C6 C7 de aylar var 1 2 3 4 gibi B4 te de yıl olsun. D5 yazıp aşağı sürükleyiniz o aydaki pazar harici geri kalan tüm günlerin sayısını yazar.

Kod:
(1 satır)

Merhaba yapmak istediğiniz bu mu tam anlamadım ama C5 C6 C7 de aylar var 1 2 3 4 gibi B4 te de yıl olsun. D5 yazıp aşağı sürükleyiniz o aydaki pazar harici geri kalan tüm günlerin sayısını yazar.

Kod:
(1 satır)
Merhaba. Rica etsem dosyada degisikligi yapabilirmisiniz. ben yaptigimda hata verdi

Yüklediğim dosyayı tekrar indirdim kontrol ettiğimde bende herhangi bir sorun vermiyor. Office versiyonunuz Excel 365 yazılan formüllerde office 2013 te de çalışan formüller yani herhangi bir sorun olmaması gerekiyor. Ama siz yazdığım formülü kendi dosyanızda manuel de yazabilirsiniz. #2 nolu mesajımdaki formülü soruya ilk yüklediğiniz dosyadaki AJ5 hücresine kopyalayıp yapıştırın yada manuel yazın.

Yüklediğim dosyayı tekrar indirdim kontrol ettiğimde ben bir sorun vermiyor. Office versiyonunuz Excel 365 yazılan formüllerde office 2013 te de çalışan formüller yani herhangi bir sorun olmaması gerekiyor. Ama siz yazdığım formülü kendi dosyanızda manuel de yazabilirsiniz. #2 nolu mesajımdaki formülü soruya ilk yüklediğiniz dosyadaki AJ5 hücresine kopyalayıp yapıştırın yada manuel yazın.
hangi formule tiklasam enter'e bastikdan sonra bu arizayi veriyor

Ekli dosyalar

• kopya.webp
    kopya.webp
    6 KB · Görüntüleme: 3
Belki klavyede bölgesel ayarlarınız farklıysa formüldeki noktalar falan yurtdışı exceller de farklılık gösteriyor olabilir. Bir de şu formülü kullanın.

Kod:
(1 satır)

Çözüm

Kod:
(1 satır)

Kod:
(1 satır)
sagolun, bu sefer oldu

Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi