Çözüldü Rakam Yazılı Hücreleri Kopyalama

Mehmet2321

Yıllık Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Elimde oluşturmuş olduğum bir rapor var bu raporun içinde 1 günlük 24 saatlik değer tablosu oluşmaktadır ben bu tabloyu aylık olarak bir excel sayfasında oluşturdum. Şimdi ise yapmak istediğim C sütünundan AN sütununa kadar olan saatlik dilimleri her dolduğu zaman yani rakamla her dolduğunda bir buton vasıtası ile kopyalamak.
Hem ekran resmini hem de excel dosyasını ekledim ben bir kaç yol denedim ama yapamadım yardımcı olursanız çok sevinirim..
Ekran Alıntısı-1.webp

Ekli dosyalar

Çözüm
Alt taraftan YTBS_Değer_Kopy sayfasının adına fareyle sağ tıklayıp
KOD GÖRÜNTÜLE seçeneğini işaretlediğinizde karşınıza gelecek VBA ekranında sağdaki boş alana aşağıdaki kodu yapıştırın.
Artık, hangi satırı kopyalamak istiyorsanız o satırdaki B sütunu hücresine fareyle ÇİT TIKLAYIN.
O satır kopyalanmış olacak.
Bu aşamada diğer program neyse oraya veya başka bir yere CTRL+V tuşuna basarak kopyalanan veriyi yapıştırabilirsiniz.

VBA:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(5 satır)
Merhaba sorunuzun türkçe meali nedir ?
Burhan Bey biraz karışık yazdım haklısınız kusura bakayın.
*Öncelikle göndermiş olduğum raporda 1 aylık tablolar mevcut.
*Bu raporda yapmak istediğim bir buton oluşturup her saate veri eklendiği zaman kopyalamak.
*Her satır için ayrı ayrı buton oluşturmak yerine bir buton ile bu işlemi halletmek istiyorum.
Mümkünmü böyle birşey?

Bir değer girdiğinizde o değerin nereye kopyalanacağını örnek vererek açıklasanız daha anlaşılır olur. Kopyalamaktan kastınız sayfalar arasında verilerin aktarımımı yoksa hücreye yazdığınız değerin kopyalanıp bilgisayar hafızasında tutulması mı?

Son düzenleme:
Yapılmak istenen "YTBS_Değer_Kopy" isimli sayfadan, ayın günlerine ayrılmış sayfalar arasında veri aktarımıysa, tablolar arasında çok fazla düzensizlik mevcut. Kodlama yapmak için sayfalardaki sütunların, değerlerin tümünün incelenip, üzerinde çok fazla durulması gerektiğini düşünüyorum. Tabloların düzenini kod ile veri aktarımı yapmaya uygun hale getirilmesi daha uygun olur, yapamadığınız kodlamayı belki de o şekilde yapabilirsiniz. Belki tabloların bu haliyle bile veri aktarma işlemi gerçekleştirilebilir fakat bu kadar işlem için uzun vakit ayırabilecek kimsenin olacağını sanmıyorum. Değerlerin aktarımı için referans alınacak, sabit başlıklar bile yer almıyor.
Siz önceki mesajıma örnekler verirseniz konu daha netleşmiş, yapılabilirliği konusunda daha kesin cevap verilebilir.

Yapılmak istenen "YTBS_Değer_Kopy" isimli sayfadan, ayın günlerine ayrılmış sayfalar arasında veri aktarımıysa, tablolar arasında çok fazla düzensizlik mevcut. Kodlama yapmak için sayfalardaki sütunların, değerlerin tümünün incelenip, üzerinde çok fazla durulması gerektiğini düşünüyorum. Tabloların düzenini kod ile veri aktarımı yapmaya uygun hale getirilmesi daha uygun olur, yapamadığınız kodlamayı belki de o şekilde yapabilirsiniz. Belki tabloların bu haliyle bile veri aktarma işlemi gerçekleştirilebilir fakat bu kadar işlem için uzun vakit ayırabilecek kimsenin olacağını sanmıyorum. Değerlerin aktarımı için referans alınacak, sabit başlıklar bile yer almıyor.
Siz önceki mesajıma örnekler verirseniz konu daha netleşmiş, yapılabilirliği konusunda daha kesin cevap verilebilir.
Kesinlikle evet önceden yapılmış olan bir format olduğu için hep bunun üzerinden devam edilmiş. bunu da sıfırdan yapmaya kalkıldığı zaman çok fazla zaman alacak gibime geliyor. Sizinde dedğiniz gibi yani

@Mehmet2321

Hangi sayfadaki veri kopyalanacak, nereye yapıştırılacak?
En azından ben anlayamadım.

İşlem için ille de bir düğme kullanılması gerekmez, örneğin B sütunundaki hücreye çift tıklamayla da işlem yapılabilir.

Yoksa formülle diğer sayfalardan formülle alınan veriler,
formülden arındırırlıp kendi yerine değer olarak yapıştırılmak mı isteniyor?

Ya da gün sayfalarındaki değerler formülsüz olarak YTBS.... sayfasında birleştirilmek mi isteniyor?

Tam olarak anlayamadımve emin olamadım.

@Mehmet2321

İşlem için ille de bir düğme kullanılması gerekmez, örneğin B sütunundaki hücreye çift tıklamayla da işlem yapılabilir.

Ya da gün sayfalarındaki değerler formülsüz olarak YTBS.... sayfasında birleştirilmek mi isteniyor?

Öncelikle bu konuda arkadaşları yorduğum için özür dilerim ben anlatamadım konuyu tam olarak.
*Bu göndermiş olduğum YTSB_Değer_Kopy sayfası tamamen diğer sayfalara girilen değerler bu sayfaya gelecek ve bu tanımlı biçimde şuan çalışıyor burda herhangi bir sorun yok.

*Her saat için girilen değerler YTBS_Değer_Kopy sayfasına düşecek zaten hali hazırda çalışıyor şuan sistem mauose ile satırları çekip kopyalamak yerine bir buton ile bunu yapmak istiyorum.

* Yapıştırmak istediğim yer ise tamamen excel den bağımsız çalışan Bizim YTBS dediğimiz bir portal burdan kopyalanan değeri YTBS Sistemine kendi kullanıcı adımız ile şifremiz ile girdiğimiz saatlik değerlerimizi kaydettiğimiz bir platform yada portal diyeyim.

Gene karışık anlatıp umarım yormamışımdır sizi.

@Mehmet2321

Nereye kopyalanacağı konusunda bir örnek istemiştim fakat gözden kaçmış sanırım.. Kopyalama konusunu bende anlayamadım.
Nereye kopyalanacağı hususunda bizim yük tevzi bilgi sistemi dediğimiz bir portal var oraya yapıştıracam.

*Ama bu form zaten çalışan aktif bir form ve 1 yazan 2 yazan 3 yazan günlük değer formlarından veri almakta tanımlı bunlar.
* Bu sayfaya tanımlı olarak gelen değerleri kopyalayıp biz personellerin kullandığı yük tevzi bilgi sistemi YTBS giriş yaparak saatlik değerleri yapıştırmak olacak.

Nereye kopyalanacağı konusunda bir örnek istemiştim fakat gözden kaçmış sanırım.. Kopyalama konusunu bende anlayamadım.

KOD GÖRÜNTÜLE seçeneğini işaretlediğinizde karşınıza gelecek VBA ekranında sağdaki boş alana aşağıdaki kodu yapıştırın.
Artık, hangi satırı kopyalamak istiyorsanız o satırdaki B sütunu hücresine fareyle ÇİT TIKLAYIN.
Bu aşamada diğer program neyse oraya veya başka bir yere CTRL+V tuşuna basarak kopyalanan veriyi yapıştırabilirsiniz.

VBA:
(5 satır)

Çözüm

VBA:
(5 satır)
Ömer çok teşekkür ederim kod çalıştı. Elinize emeğinize sağlık diğer tüm arkadaşları da yorduğum için özür dilerim.
Hayırlı Çalışmalar Dilerim.

Konuyu başlatan
Yıllık Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
12